ידיעה כתובה |

: מעל 10,000 צעדו אתמול למען בעלי חיים

סביבה נכתב על ידי

אתמול בערב התקיים בתל אביב מצעד בעלי החיים – האירוע הגדול ביותר בתולדות התנועה הישראלית לזכויות בעלי-חיים. כ-10,000 אנשים צעדו מגן מאיר לכיכר רבין, שם התקיימה עצרת מחאה בהנחיית אורלי וילנאי ובהשתתפות מיקי חיימוביץ'.

המצעד הינו איחוד כוחות של כל אוהבי בעלי החיים והארגונים הפועלים לקידום זכויותיהם. לאירוע אורגנו הסעות מרחבי הארץ: עיריית סחנין ארגנה הסעה לאירוע בעקבות הצתת הכלבייה לפני כשבוע, והכבאים שכיבו את השריפה הצטרפו למצעד.

צילום: רויטל טופיול

צילום: רויטל טופיול

המצעד נערך זו השנה השלישית. במוקד המחאה השנה: דרישה להפסיק את 'המשלוחים החיים' של עגלים וכבשים מאוסטרליה ומאירופה; לעצור את הרפורמה בשוק בשר העוף, שתביא להרג מיותר של מיליוני אפרוחים 'עודפים'; להשקיע בעיקור וסירוס כלבים וחתולים; ולהטיל אחריות פלילית להתעללות על מנהלים בתאגידים – בימים אלה מציינים שנתיים לתחקיר הראשון שחשף התעללות בבעלי-חיים במשחטת "זוגלובק", וטרם הוגשו כתבי אישום בפרשה.

המצעד הישראלי התקיים בסמוך ליום בעלי החיים הבינלאומי (4 באוקטובר) והיום הבינלאומי להזדהות עם בעלי-חיים במשקים תעשייתיים, המצוינים באירועי מחאה ברחבי העולם. המצעד נערך תחת הכותרת "משנים מציאות למען בעלי החיים", ונאמו בו אנשים שבעבר לקחו חלק בפגיעה בבעלי-חיים והחליטו לשנות את חייהם: לולנית שהפכה לטבעונית, ופעילה שבעבר ערכה ניסויים בבעלי-חיים והחליטה לשנות כיוון בחייה ולפעול למענם. כמו כן השתתפו במצעד חברי הכנסת תמר זנדברג (מרצ), איציק שמולי (המחנה הציוני), יעל גרמן (יש עתיד) ושרן השכל (ליכוד).

צילום: יואב בן דב

צילום: יואב בן דב

אורלי וילנאי, מנחת האירוע: "משנים מציאות למען בעלי החיים זו לא סיסמא, אלא דרך החיים היומיומית שלנו. כולנו היינו שותפים בעבר לפגיעה בבעלי החיים, בין אם במודע או בעצימת עיניים. אנחנו חיים בחברה שרואה בהם מוצרים, ולכן השינוי שאנחנו מבקשים לבצע הוא עמוק ושורשי. והוא כבר מתחיל בזכות מאות אלפי הפעילים למען בעלי חיים. אנחנו לא כאן היום כדי לשכנע את המשוכנעים אלא כדי לתת רוח גבית. כי אדם אחד יכול לשנות, אבל כולנו יחד יכולים להזיז הרים, או לפחות שרים".

מיקי חיימוביץ', מובילת "יום שני ללא בשר": "אני מאוד מתרגשת לעמוד כאן הערב ולדבר אליכם באירוע שכבר ברור שהוא נקודת ציון בימי המאבק בארץ עבור זכויות בעלי החיים. יותר מדי שנים נדמה היה שמדובר בקבוצה קטנה, שולית, שקשה להתייחס אליה ברצינות אבל התמונה כאן הערב מראה שזה כבר לא כך, אנחנו רבים וכולנו כאן כי אנחנו חושבים שמספיק. הגיע הזמן לשינוי ביחס לבעלי החיים, הגיע הזמן לשינוי בחיים של בעלי החיים […] ובואו לא נשכח, במקום שבו שורפים כלבים, שורפים גם בני אדם, ראינו את זה כבר קורה וחברה שמגלה אטימות כלפי חסרי האונים ביותר – בעלי החיים, תהיה אטומה גם לחלשים בה".

ארגון המצעד נעשה במשותף על ידי מספר רב של עמותות וארגונים, ביניהם תנו לחיות לחיות, עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים, ויגן פרנדלי, האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי-חיים, זנגביל, שב"י, החזית לשחרור בעלי החיים, חוות החופש ועוד.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 10 באוקטובר, 2015  בשעה 14:21

    נילחם נגד כל אחד שהתעלל בחיות נמשיך עד הסוף חוקים חדשים שיפגעו בכיס של הורים

  כתבות ווידאו שחבל לפספס