תמלול הכתבה: שוד הגמלאים

מגיש: כחצי מיליון שקלים נגבים מדי שנה מפנסיונרים, חברי וועד גמלאי עיריית באר שבע. תחת סעיף "שי" בתלוש הפנסיה, מנכים להם עשרות שקלים מידי חודש. חברת וועד שניסתה לברר מה עלה בגורל הכספים נענתה בביטול ומשם יצאה למאבק.

לבנה רז: הבנתי שהמתנות שאנו מקבלים בראש השנה, בפסח ובט"ו בשבט, עיריית באר שבע מממנת עבורנו. הורידו בסוף את המילה 'שי'. אז אמרתי, למעשה, איפה הכסף של כולנו? 360 ₪ בשנה, איפה? צריכה להיות לנו קופה.. אומרים לי "לא, הכסף עובר לוועד עיריית באר שבע". זה גוף בפני עצמו.

פנסיונרית: ואני מקבלת פנסיה כל כך קטנה, ושלושים שקלים בשבילי גם זה..

לבנה רז: הלכתי להסתדרות, פניתי למבקר עיריית באר שבע, כל הדלתות אומרים לי שהם לא מטפלים בגמלאים, ויש גמלאים כבר 20 שנה ויש אנשים מוגבלים ו- 30 ₪ זה לא עניין של מה בכך. מישהו דאג שהמסר הזה לא יגיע לשום גמלאי שהוא בבית.

מגיש: לעורך הדין שמסייע במאבק הגמלאים יש את מלוא הביטחון שיש לבצע חקירה בנושא.

ירון הראל: ככל שהדבר הוא נכון הרי שזה עבירה פלילית כי למעשה יש לנו, מוגדרים בחוק, וגם באמצעות חוזה, מהם התנאים שבשלם מתגבשים אותו סבסוד או תשלום ועד, כאשר התנאים האלו לא מתבשלים ויותר מכך גם לא נעשים, זה רק פיקציה, זה מראה כאן על עבירה פלילית, שראוי שמשרד התמ"ת יהיה מעורב בה, ואם משרד התמ"ת לא יהיה מעורב בה אז יהיה צריך להגיש עתירה לטריבונל המשפטי הנכון, ולפעול להחזרים רטרואקטיביים.

מגיש: מעיריית באר שבע נמסר כי בעקבות פניית וועד הגמלאים בבקשה להפריד בין כספי ועד העובדים לכספיהם, תתקיים בקרוב פגישה לבחינת הנושא. אנחנו נמשיך לעקוב.

 

 

סוף תמלול הכתבה: שוד הגמלאים

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס