תמלול הכתבה: לפתוח את השוהדא, לסגור את ההתנחלות

לציון 23 שנים לטבח שביצע ברוך גולדשטיין התקיימה הפגנה בחברון בדרישה לפתוח את רחוב השוהדא ולהוציא את ההתנחלות מלב העיר.
קריאות בהפגנה: שיהיה ברור וגלוי לכל – אנחנו לא רוצים לראות כאן התנחלות!
לילה לפני ההפגנה, חיילים נשלחו לאיים על שני פעילים פלסטינים.
ענאן דאענה: אתמול בלילה פרצו לביתי מספר גדול של חיילי הכיבוש, הם ריכזו את משפחתי בחדר אחד וחקרו אותי. אחרי שהם אימתו את זהותי הקצין איים עליי ואמר לי "אל תשתתף בצעדה מחר, אם תשתתף אתה תישא בכל האחריות למה שיקרה בחברון. אל תתקרבו לאזור ההתנחלויות, אל תתקרבו לעיר העתיקה אחרת ננקוט נגדך בצעדים שאתם לא תאהבו.
בדיע דוויק: הרבה חיילים פלשו לביתי בסביבות אחת לפנות בוקר. הקצין שאל אותי:"אתה בדיע דוויק?" אמרתי לו כן אני בדיע דוויק, הוא הוביל אותי לפינה בבית, לקח ממני את המצלמה ואיים עלי: "אתה תיעצר מחר אם משהו יקרה." והוסיף: "אנחנו עוקבים אחריך ואחרי הקמפיין שלכם." אנחנו לא נגד יהודים, אנחנו הפלסטינים מבקשים את הזכויות הפוליטיות שלנו שמוענקות לנו מהקהילה הבינלאומית ומהחלטות האו"ם.
יאשה מארמר: הממשלה של בנט נתניהו וליברמן שנחשף עכשיו שהיא שיקרה במצח נחושה לגבי האירועים באום אל חיראן משקרת ביום יום גם לגבי המצב בחברון. מה שקורה במרכז חברון זה טרנספר שקט, כיבוש צבאי ישיר שהמטרה שלו זה לגרום לתושבים הפלסטינים לעזוב. האינטרס בסופו של דבר של כל מי שחי כאן בין הירדן לים הוא בשלום וברווחה אבל בשביל להשיג את זה צריך להיאבק נגד ממשלת נתניהו, נגד הכיבוש ונגד ההתנחלויות.
קריאות בהפגנה: שיהיה ברור, שיהיה ברור- לא רוצים לראות כיבוש!

סוף תמלול הכתבה: לפתוח את השוהדא, לסגור את ההתנחלות
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס