תמלול הכתבה: תמכו בקבוצת המעברה

אתי חן: אני יכולה להגיד עליי, שהטלפון שלי לא מפסיק לצלצל עד שעה אחת בלילה, שאימהות רק בוכות לי כל היום בטלפון. אני כל יום מוצאת את עצמי במקום אחר: ביטוח לאומי, הוצאות לפועל, משרד הרווחה. כל יום אני מוצאת את עצמי רבה עם מקום אחר, עם גוף אחר במדינה.

מתוך הפגנה: לא יהיו בניינים נטושים ואנשים ללא קורת גג, נקודה!

אתי חן: שמי אתי חן, כל החיים שלי עבדתי ופרנסתי את עצמי. אני גרה בירושלים. התחתנתי, אחרי כמה שנים התגרשתי והיה לי ילד קטן בגיל שלוש, וכשהלכתי לקבל את הזכויות שלי מהמדינה, כולם סגרו לי את הדלת, כי אימא חד הורית עם ילד אחד אין לה זכויות במדינה הזאת.

ובגלל זה יצאתי למאבק לדיור ציבורי.

מתוך הפגנה: העם דורש דיור ציבורי!

אתי חן: בזכות המעברה, הרבה אימהות חד-הוריות קיבלו את הזכויות שלהן - בהוצאה לפועל, בביטוח לאומי ובמיוחד במשרד השיכון. יש משפחות שהיו גרים באוטו. יש לי משפחות שהיו גרים באוטובוס. ובזכות המאבק שלנו, אנשים גרים בבתים היום.

עליזה: נשרף לי הלב לראות אנשים זרוקים ברחוב. לא יכולה לראות שלאנשים אין מה לאכול. אני באה מהמקום הזה שאני כפעילה חברתית נפלתי בקרשים ואם לא אתי, אני לא יודעת איך אני שורדת. ברוך השם היום אני על הרגליים, תודה לאל היום יש לי איפה לישון, אבל להרבה אנשים אין בית. אין להם קורת גג.

מיכה רחמן: המעברה היא קבוצה שפועלת בשני תחומים. התחום ראשון הוא מאבק פוליטי וחברתי מול השרים ובכנסת, להגדלת מלאי הדיור הציבורי, כדי שלכל אדם תהיה קורת גג. התחום השני, הוא בתחום של המרכז למיצוי זכויות, שבו אנחנו פועלים יחד עם הקליניקה המשפטית של האוניברסיטה העברית, למיצוי זכויות של מחוסרי דיור, זכויות בביטוח לאומי וביטול חובות בהוצאה לפועל.

אתי חן: יש לנו הרבה הצלחות. הרבה אימהות חד-הוריות קיבלו דירות בזכותנו מרוב שעזרנו להם. הרבה אימהות חד-הוריות נגמר להם החובות, הם כבר לא חייבים הרבה כסף להוצאה לפועל, עיקולים, מקבלים את הזכויות שלהם, את הנכויות שלהם, בזכות המאבק שלנו.

אתי חן: אני אתי חן ממייסדות קבוצת המעברה. אני צריכה את התמיכה הכספית שלכם לעזור לי ולעוד הרבה אימהות חד-הוריות. 1) להמשיך להילחם בכנסת. 2) לעזור שלא יהיה פינויים. 3) שלא יהיו ילדים ללא קורת גג.

מיכה רחמן: ללא תרומתכם לא נוכל להמשיך בפעילות החשובה הזאת.

אתי חן: תודה רבה.

סוף תמלול הכתבה: תמכו בקבוצת המעברה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס