תמלול הכתבה: משפחת מנשה מתבצרת לקראת פינוי מדיור ציבורי

איציק מנשה: אמא שלי נפטרה ב-2008 ומאז עמידר מתנכל אלי ומנסה לזרוק אותי מהבית לרחוב, ללא שום פתרון, ללא שום אופציה אחרת. כרגע אני מתבצר בבית ומחכה. יש פה המון המון פעילים שעוזרים ותומכים.


רותי לביא: הבוקר הגיעה משטרה, עשו סיבוב מסביב, יעני מודיעין, ואני מאושרת מזה שבהודעה קצרה כמות ענקית של אנשים הגיעה לכאן והראתה שהסולידריות עדיין מנחה את כולנו.


איציק מנשה: אני קצת לחוץ, מקווה שאנשים יעשו את השיקול הנכון ויתייחסו אלינו באמת ברצינות ויבינו שבסך הכל אנחנו מבקשים את הוועדה הזאת שמגיעה לנו.


רותי לביא: במשך שנתיים איש לא טרח אפילו לענות להם בטלפון. אזרחים. משפחה מתחננת – תדברו אתנו, תאזינו לנו, תסתכלו מה יש לנו להראות לכם. ופשוט עשו מהם שקופים ובנו חומות על חומות. שולחים מכתבים שלא נענים, מצלצלים – אומרים להם "העניין בטיפול". מעבירים אותם מאחד לשני,
עמידר אומרת "לכו למשרד השיכון", משרד השיכון אומר "לכו לעמידר". ואני מזכירה ששר השיכון הקודם עצמו אמר מעל במת הכנסת שלמשפחה נעשה עוול ושיבדקו את הנושא, ואם הם עומדים בכללים, יתנו להם את הדירה, והם עומדים בכללים לפי תקנות משרד השיכון ועמידר. לא ייתכן שאותה חברה שמופקדת על האינטרס של הדייר תהיה גם החברה שמחזיקה עורכי דין בשביל לתבוע את אותו דייר. יש בזה אבסורד שלא היה כדוגמתו. משרד השיכון, במקום לדאוג לפתרונות שיכון, הפך את הפינויים למטרה העליונה שלהם. למה? כי הם הולכים לחסל את הדיור הציבורי.

סוף תמלול הכתבה: משפחת מנשה מתבצרת לקראת פינוי מדיור ציבורי

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס