תמלול הכתבה: כולם באמת בעד הגירוש?

יובל אברהם: מה חושבים תושבים וותיקים מדרום תל אביב על גירוש מבקשי המקלט? הממשלה והתקשורת מציגות תמונה מוחלטת, כולם בעד, בואו נבדוק אם היא משקפת את המציאות בשטח.
כתב: מה אתה חושב?
אילן עמר: אני בין לבין, מצד אחד אני רוצה לזרוק אותם כי הם די דופקים לנו פה את החיים, אבל מצד שני תשלח אותם לאן? להירצח ולמות?
תושבת נווה שאנן: לדעתי, אני לא מפריעים לי. אני שלושים שנה פה, כולם אוהבים אותי כל הפועלים הזרים, אני אוהבת אותם, אני לא מזיקה להם, הם לא מזיקים לי. בפרס היינו מעורבבים, אני אפילו הייתי בבית ספר מוסלמי.
ניסים ברכה: אני חי פה כבר שלושים, ארבעים שנה, בדרום תל אביב, יושבים לי פה אני משוחח איתם, אנשים אינטליגנטים וסבבה.
אליהו: כולם אלה מסתננים מחפשים עבודה, כולם צעירים, אף אחד לא רודף אותם, אף אחד לא מחפש אותם.
ניסים ארזי: אתה הולך לגרש אותם למדינות ששמה יהיה להם יותר גרוע, עדיף להשאיר אותם פה במצב שלהם פה ולא לגרש אותם, כי יש המון שכבר נרצחו.
כתב: הרבה אנשים אומרים - תושבי דרום תל אביב הם רק רוצים לגרש, זה מייצג?
ניסים ארזי: אבל זה סטיגמה, זה סטיגמה.
מירי ברכה: לא יודעת, העמדה שלי שמי שהוא מסתנן שיגרשו, ומי שהוא פליט שישאירו.
בן חכים: אנחנו מדינה שאנחנו ניצולי שואה ואנחנו נותנים איך אומרים, תמיכה, אבל תן תמיכה לפליט אל תתן תמיכה לסוחר סמים.
כתב: אתה אומר צריך לבדוק מי פליט ומי לא...
בן חכים: כן אבל לא עושים את זה חבר'ה, אם היו עושים את זה כבר נגמר, זה כבר נגמר. המדינה לא אכפת לה.
כתב: לא אכפת לה ממי? מאף אחד?
בן חכים: מהדרום לא אכפת לה.
ברטה אהרונוב: זה לא כמו שהיה פעם, אנחנו גדלנו הייתה שכונה כיפית, שיחקנו ולא היה מפחיד לצאת החוצה, לא רוצים התבוללות. זאת מדינה שלנו, אנחנו לא רוצים אותם פה, לא טוב לנו איתם פה.
רחמים: הם אנשים סימפטיים, הם לא מזיקים.
כתב: אנשים אומרים, צריכה להיות מדינה יהודית שלא יהיו פה אנשים שהם לא יהודים.
רחמים: אתה מצחיק אותי, אפילו גם ככה זאת לא מדינה יהודית, מה הכוונה שלי? יש פה הרבה נוצרים, יש לך פה משבעים ארצות, לא כולם פה יהודים, מה יכול להיות?
ניסים ארזי: התקציב של הגירוש, זה הולך להיות מליונים! אז קח את המליונים האלה, במקום לגרש אותם, תדאג להם!
חנן דנציגר: צריך לטפל בהם, לשקם אותם, לתת להם תעסוקה מסודרת, יש חלק מהם שמסתדרים, שעובדים, אתה רואה שהם חיים בצורה אחרת. הם לא עושים בעיות.
אורי סלמון: אמנם גם אני שחור – לא בהיר, אבל בגלל הצבע שלהם, אז לא אוהבים אותם פה. אתה מבין? תראה הבית פתוח אצלי אף פעם לא נכנסו, לא גנבו, לא כלום, דברים שלי בחוץ, תסתכל. הם אומרים, אתה גר פה בשכונה עם השחורים? אני אומר כן.
יובל אברהם: למרות שחשדתי שיהיה פער בין מה ששומעים בתקשורת למה שקורה בשטח, אני באמת הופתעתי מהעומק שלו. לממשלה המצב הזה בטוח נוח, היא משחקת על סטראוטיפ גזעני, של התושבים המזרחיים כמתלהמים ושונאי זרים, שכל הבעיות שלהם יפתרו עם גירוש הפליטים. כך היא מתחמקת מלתת מענה אמיתי לבעיות האחרות בדרום תל אביב, שהיא אחראית להן. אז נכון, אין ספק שהמציאות כאן מתוחה ומסוכסכת, אבל בפעם הבאה שמספרים לכם שכל תושבי דרום תל אביב הם בעד הגירוש, כדאי לקחת את זה בערבון מוגבל.  

סוף תמלול הכתבה: כולם באמת בעד הגירוש?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס