תמלול הכתבה: מה בעלי העסקים חושבים על חוק המרכולים?

 מה דעתך על חוק המרכולים?

יוסי כחלון: זה כפייה דתית, היום זה מרכולים, קחי שנה מהיום, יסגרו מסעדות, אחר כך חופי ים, תרבות הפנאי של בן אדם בשישי שבת לא תתקיים יותר, כאילו, אין יותר כפייה דתית מזאת.

איה צימרמן: עצם זה שהמדינה באה ומחליטה שאני לא יכולה לצורך העניין ללכת לסופר בשבת, לא יכולה לקנות דברים בשבת, שמקומות יהיו סגורים, זה לא הוגן.

ניסים יצחקוב: אני מגיע מבית מאוד מסורתי, שומר מצוות, לא שומר שבת מכיוון שאני פתוח בשבת. לפרנס את ילדי זה יותר חשוב לי וזאת הסיבה שאני פותח בשבת. אני חושב שזאת כפיה דתית וזה מפלג את העם במקום לאחד אותו.

האם לדעתך המדינה צריכה להתערב בהחלטות של עיריות פרטיות?

ניסים יצחקוב: אני חושב שהעיריות צריכות להחליט בעצמם איזו עירייה כן שומרת ואיזו עירייה לא כמו שאנחנו לא יכולים להתערב בבני ברק עוזבים אותם בשקט אז זה מה שאני אומר שיעזבו אותנו בשקט. חיה ותן לחיות.

יוסי כחלון: נתנו לערים את ההחלטה לחוק עזר עירוני, מה קרה שפתאום מתערבים? למה?

רועי שבתאי: אני חושב שצריך לתת לאזרחים להחליט את הדברים האלה, ולשמוע גם את הצד של האזרחים כי זה מאוד חשוב.

איתי ברמן: בכל מקום יש לבן אדם את הזכות לפתוח את החנות שלו בשבת אם הוא רוצה, אני לא חושב שלדת יש שום צד בעניין.

איזו השפעה לדעתך תהיה לחוק המרכולים?

ניסים יצחקוב: הרבה מאוד פיצוציות ומרכולים יפשטו רגל, הרבה פשוט יאבדו חצי משכרם מינימום אוקיי? רוב השכר שלנו זה בסופי שבוע.

רועי שבתאי: זה יפגע בנו כלכלית, אני ישן פחות טוב בלילה, מן הסתם כי ברגע שאני פתוח בשבת יש פה עובד והוא שומר על החנות וזה לא יהיה אז אני כל היום יצטרך להיות עם יד על הדופק, וזהו וזה רע מאוד, לדעתי.

ניסים יצחקוב: כמות החנויות הפתוחות ביום שבת של מרכולים פרטיים כמוני היא בהרבה יותר גדולה מכל הרשתות שיווק הגדולות כמו AM:PM, טיב טעם, וכו, אוקיי? אז קודם כל הראשונים שיפגעו פה זה הקטנים כמוני שיש להם סניף אחד שתיים שלוש ולא עשרים.

יוסי כחלון: סטודנטים, חיילים, שישי שבת זה הזמן היחידי, את יודעת אין להם הרבה, סטודנטים אין להם זמן לקנות, הם באים בשישי שבת קונים אז למה לסגור להם את זה?

איתי ברמן: אני אח במיון תל השומר. אנחנו עובדים שבתות, חגים, כל השעות, מסביב לשעון. יש לנו משמרות שמתחילות בשש בערב ונגמרות בשתיים בלילה, או עד הבוקר. ואני חייב להיות עם רכב כי אין תחבורה ציבורית בשבת. וכשלא יהיה מרכולים בשבת זה עוד יותר נורא.

ניסים יצחקוב: אני מקווה שהם יתעשתו ויבטלו את החוק הזה.

סוף תמלול הכתבה: מה בעלי העסקים חושבים על חוק המרכולים?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס