תמלול הכתבה: פאדי מסמרה מרהט

שמי פאדי מסמרה. אני עובד תקופה די ארוכה עכשיו במועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים. המועצה האזורית היא עמותה שעניינה ייצוג הקהילה הערבית בנגב בכל הקשור לסוגיה של הכפרים הבלתי מוכרים. אני תושב העיר רהט.
סיימתי לימודים במכללת ספיר, יש לי תואר בעבודה סוציאלית ואני מתכוון עכשיו להתחיל ללמוד לעוד תואר באוניברסיטה.
אני בחרתי להתחיל להתעסק בעניין היותר חברתי אם תרצי גם הפוליטי מכיוון שאני כאדם קודם כל אינני יכול להיות עם מצפון שקט כאשר אני רואה חוסר צדק. ואינני יכול לשבת בחיבוק ידיים כאשר המצוי ביום-יום של האדם שונה לחלוטין ממה שממסד מציג את עצמו או מציג בפני העולם.
אני לא יודע אם יצא לך אי פעם לצפות בהריסת בית. תראה הריסת בית זאת טראומה רצינית מאוד, גם לאדם שהוא בעל הבית והמשפחה שלו וגם לאדם שאפילו מסתכל מבחוץ שזה לא שייך אליו. לראות הריסה של בית זה לראות הרס של חיים. האמת, מרוב שראיתי הריסות בתים בארבע השנים האחרונות אני כבר לא זוכר איזו הריסה זאת הייתה אבל כל ההריסות דומות. כל ההריסות יש בהן כאב, יש בהן בכי, יש בהן כעס ויש בהן שברון לב ויש בהן גם הרבה מאוד שאלות על מי אני פה, מי אני פה? האם אני האזרח השווה כמו כולם? או שאני אזרח דרגה ג' או פחות חשוב?
אם יש סיפוק שאני רואה אותו קורה ומשמח אותי מאוד בשנים האחרונות זה הדור החדש. זה הדור החדש שכל כך חפץ חיים, שכל כך רוצה להצליח למרות כל התנאים הקשים שהוא חי בהם. אתה רואה דור שלם שיודע ומבין שהעתיד שלו הוא בהשכלה, שהולך ללמוד וכנגד כל הסיכויים, כנגד כל הסיכויים, עוד מצליח. זו התקווה שלי כבן הקהילה.

סוף תמלול הכתבה: פאדי מסמרה מרהט

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס