תמלול הכתבה: איברהים אלסייד מחורה

אני איברהים אלסייד תושב הישוב חורה. בן 31, נשוי ואב לשניים, סטודנט לגיאוגרפיה, אדם וסביבה. בוגר מרכז מנדל למנהיגות בנגב. מנהיגות שמכשירה אנשים למנהיגות בתוך הישובים הבדואים.
חורה נחשבת אחד הישובים הכי טובים היום בין הישובים הבדואים בנגב. חורה בעשור האחרון קיבלה תנופה של פיתוח כלכלי וחינוכי, מה שלא היה לפני זה. המנהיגות המקומית בחורה היום דוגלת בהרמת רמת החיים והחינוך בתוך הישוב על מנת לטפח את רמת החיים ולהיות חלק מהחברה הישראלית.
אנחנו צריכים לקחת אחראיות על עצמנו ולדרוש ממקבלי החלטות, מהמדינה ולתבוע מהם את הזכויות שלנו על מנת לאפשר ושיהיה לנו יותר חיים נורמליים כמו שאר הישובים השכנים שלנו.
ניקח את הישוב ירוחם. ירוחם שהוא כיום מונה כ-10,000 נפשות, פחות מחורה ב-7,000 נפשות, יש שם רמת פיתוח אדירה ,יש שם רמת בנייה, פיתוח, השקעה כלכלית מהמדינה שלא רואים אותה בישובים בדואים אחרים.
אני אישית לא כל כך מאשים את המדינה במה שקורה. נכון שיש לה את החלק שלה, אבל איפה המקום שלנו? אנחנו כתושבי המקום, כצעירים, מה עשינו עד היום על מנת לשפר את המצב?
ניקח לדוגמא  את מועצת הנגב, ולפני זה פרלמנט צעירי הנגב שהיינו כאן חבורה של צעירים מכל הנגב - ערבים ויהודים, מגיעים למשרדי ממשלה ויושבים עם מקבלי החלטות ומנסים להשפיע על כל מיני דברים. הסיפוק זה שאני נמצא במקום שנותן לך מענה להיות חלק מהדבר שקורה, להיות חלק מההשפעה, להיות חלק ממקבלי ההחלטות, להשפיע על המדיניות הקיימת ולתבוע זכויות ולהיות ממש חלק מההחלטות שמתקבלות כל יום.

סוף תמלול הכתבה: איברהים אלסייד מחורה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס