תמלול הכתבה: איברהים סורי מיפו

אני איברהים סורי, דייג מגיל אפס כאן. הייתי בורח מבית הספר והולך לנמל, לים, אהבתי לדוג. אבא שלי היה צועק עליי "לא, לך ללמוד!" אבל לא שמעתי בקולו, אני מאד אוהב את הים. כל המשפחה שלי הדודים שלי משני הצדדים כולם דייגים, סבא שלי דייג, וסבא רבא שלי גם.
יש לי שני ילדים, אני מת להפוך אותם לדייגים אבל מפחד להביא אותם לכאן כי אין פה פרנסה. (המשכורת) בכלל לא מספיקה. כל דייג פה חייב שתהיה לו עבודה נוספת. בהתחלה זה היה מספיק, אבל עכשיו עם הבולדוזרים (ספינות הרשתות) ומשרד החקלאות והירוקים כולם באו להילחם נגד הדייגים - הדבר נהיה קשה מאד. וכשאנחנו יוצאים עכשיו לעיר עדיין יש צעירים, ילדים קטנים שהולכים וגונבים, שהולכים ומוכרים סמים ורבים עם העולם. אנחנו לוקחים את החבר'ה האלה, ילדים קטנים, מביאים אותם לנמל ועושים להם שיקום כאן. אנחנו משגיחים עליהם כאן. כי הדור הזה, אם נשאיר אותו ברחוב, הוא יהרוס את הרחוב, או שהוא יהפוך לגנב, או שהוא יהפוך לטרוריסט או שאני לא יודע מה יקרה לו, יהיה נרקומן.
אז אני רוצה שהמצב בנמל ישתנה. אני רוצה שיפתחו אפשרות, לתושבי העיר שרוצים להיות דייגים, לרדת לנמל. עכשיו אם מישהו מתושבי העיר, מהצעירים האלה רוצה להוציא רישיון (לדייג) הוא צריך להפוך חצי מהמדינה כדי שיוציאו לו רישיון? למה?! ילד, במקום שילך לפשע במקום שילך לעשות בעיות אנחנו רוצים להביא אותו לכאן – עזרו לנו!

סוף תמלול הכתבה: איברהים סורי מיפו

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס