תמלול הכתבה: השד הנעלם

מגישה: ולנושא אחר. התנועה המזרחית בארץ פעלה ופועלת רבות, כדי לחשוף את מנגנוני הדיכוי הקיימים בחברה, המובילים לפערים המתמשכים שבין מזרחיים לאשכנזים. לרכבת הזו הצטרף בשבוע החולף אמנון לוי יוצר הסדרה "השד העדתי". עשרות פעילות ופעילים הצטופפו בבית תנועת אחותי שבדרום תל אביב לצפייה משותפת בפרק הראשון של הסדרה.

מתוך הסדרה "השד העדתי": אמרתי לה: אמא,את יכולה לשפשף אותי טוב, טוב, טוב שאני אהיה קצת יותר לבן? כנראה שיש דברים שלא נרפאים.

מגישה: לאחר הצפייה המשותפת התקיים דיון בנוגע לחשיבותו של הפרק ולרגשות שעלו בעקבותיו.

שולה קשת: הוא מצטרף למעגל שלנו, זה מאוד חשוב לי להגיד. שזה יהיה ברור.

כרמן אלמקייס - עמוס: סביר להניח שיש עוד המון אנשים שראו היום את הפרק הזה. וככה זז להם שם משהו ופתאום מבינים שזה לא נחלת העבר וזה לא משהו שעבר וזה משהו שקיים היום ומובהק ושמעו את זה מהפה של הילדים והבני נוער שגדלים שם.

משתתף בדיון: ואיפה שלא תלכי, בכל המשרדים הכי גדולים שמנהלים את המדינה ומייצגים את החברות הכי גדולות ואת הבנקים, את לא תמצאי כמעט עורכי דין מזרחיים. ואת תמצאי עורכי דין מרקע מאוד מאוד מסוים עם תפיסת עולם מאוד מסוימת.

שולה קשת: השד העדתי מבחנתי זה מילה מקבילה להשתקה. עדיף שתסתמי ת'פה שזה גם השתקה, וגם דה – לגיטימציה מאוד קשה.

מיטל להבי: אני מתהדרת במזרחיות כמו קישוט כזה קטן על החולצה, ואני לא קולטת שזה צלקת. כאילו היה משהו בתוכנית הזאת שאני חושבת שיעשה חוויה מאוד עמוקה להרבה אנשים שיראו אותה.

כרמן אלמקייס - עמוס: המשאלת לב שלי זה,שכל המזרחים היום ישבו לראות את הסדרה הזאת, מזרחים, לא אכפת לי מהאשכנזים.

יצחק נהל: ואז כל מי שלא היה פרידמן או לייבוביץ' וזה היה סימון לידו. שאלתי את המג"ד למה, הוא אמר: אני רוצה לראיין אותם באופן אישי. אז הבנתי שבשם, יצחק נהל, להשתלב יש לי בעיה.

מיטל להבי: שולה אני רוצה להגיד לך שהיום, כאילו בקטע הזה השיפוט שלי הלהגיד אני מזרחית אנדרדוגית מלטנטית, הסתכלתי עלייך ואמרתי אני לא מבינה את הקרב הזה, אני מבינה את הקרב הזה ואני שוטפה לו.

מגישה: הקרנות של הפרקים הנוספים בסדרה יתקיימו בימי חמישי הבאים בבית "אחותי".

סוף תמלול הכתבה: השד הנעלם

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס