תמלול הכתבה: פרחים של תקווה לסגנית הנשיא קמלה האריס

מונה אבו סארה: בחרתי את הפרח הזה, כדי להרגיע את נשמתו של בני.

מיטל עופר: כל אחד מהחברים פה, איבד את הדבר הכי הכי יקר שיש.

רובי דמלין: גבירתי סגנית הנשיא, הנשים החברות בפורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני המשותף רואה ביום האישה הבינלאומי הזדמנות אידיאלית לברך ולכבד אותך. ברצוננו לשתף אותך במתנה שמנציחה את אובדן 24 ילדינו, אחיותינו, אחינו והורינו, בסכסוך שהיה צריך להסתיים לפני שנים.

סלמה זיידאן: קיבלתי את הבן שלי הרוג. ביום האישה הבינלאומי סאלח נהרג. מאז שהוא נהרג אני לא חוגגת את יום האישה.

ליילא אלשייח': היום בחרתי את הפרח הורוד הזה מהשדה, כי לא יכולתי לקטוף אותו מקברו של בני, כי קשה לי לעשות זאת מהקבר שלו.

מונה אבו סארה: אני גם בוחרת להעניק אותו לכל אם שכולה, שאיבדה את בנה.

רובי דמלין: נעדיף לתת לך פרח מאשר לשים אותו על קבר חדש.

סלמה זיידאן: "רציתי לקטוף פרח בגן אך אימא אמרה אסור, זה מוגן. אך זה נראה לי קצת מוזר, שהפרחים אסור וחיילים מותר". אני קטפתי את הפרחים מהאנדרטה של הילדים. וזה הלבן, זה הלב שלהם הלבן שהם לא עשו כלום בחיים שלהם. כל מה שהם רצו לעשות הם לא עשו.

ליילא אלשייח': אני ליילא אלשייח׳ מהכפר בתיר שבבית לחם. אני אימו של קוסאי

וחברה בפורום המשפחות השכולות.

מונה אבו סארה: אני מונה אבו שׂרה מירושלים, אימא של חאלד אבו-שרה.

מיטל עופר: אני רוצה לתת לתאומים שלי לגדול ולפרוח במקום שבו יש תקווה. הפרח שאני בחרתי זה אמנון ותמר, שקטפתי מהקבר של אבא שלי. זה מתחבר גם לתאומים שלי, שיש לי - הלל ותמר. ובשבילם בעצם אני עושה את כל העשייה הזו את כל הפעולה הזו. לתת להם איזו שהיא תקווה במקום הזה. אם הייתי נותנת לקמלה האריס את האלבום, הייתי אומרת לה שזה בעצם סוג של מחווה קטנה, מנשים ישראליות ופלסטיניות. זה אמנם יש כאן 24 - 12 ישראליות ו-12 פלסטיניות אבל אנחנו מדברות בשם ארגון שלם.

ליילא אלשייח': הבחירה שלי היום מהווה מסר של תקווה לכל האימהות ברחבי העולם ומסר של שלום.

מונה אבו סארה: כיום אני חברה בפורום המשפחות הפלסטיני-ישראלי ואני רוצה שהפרח הזה יהיה מסר מסר של שלום, מסר של תקווה, כדי לעצור את הכאב, לעצור את השכול.

מיטל עופר: ידעתי שאם אני רוצה שיהיו לי ילדים, אני חייבת לעשות משהו שיוכל להביא למקום הזה איזשהו שינוי. כשאתה זורע זרעים, בסופו של דבר הם נובטים והם צומחים. זה לא יבוא מפוליטיקאים זה יבוא רק מלמטה.

רובי דמלין: "כל יום אני לומדת שאמפתיה משמעותה הקשבה אמיתית גם אם אינך מסכימה". זה בעצם התמצית של כל מה שאנחנו מנסים לעשות בפורום. זה להקשיב לבן אדם, אפילו אם אתה לא מסכים. אבל להקשיב באמפתיה.

סוף תמלול הכתבה: פרחים של תקווה לסגנית הנשיא קמלה האריס
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס