תמלול הכתבה: מאות בהפגנה בקריאה לשיבת הפליטים

קריאות מפגינים: "אני מכאן לא זזה, לשחרר את עזה, אני מכאן לא זזה..."

נטע גולן: אנחנו היום נמצאים פה מול משרד הביטחון, כדי לקרוא להסרת המצור להפסקת הירי במפגינים, ולזכות השיבה של הפליטים הפלסטינים, כדי שנוכל כולנו לחיות כאן בשוויון ושלום.

ד"ר תום פסח: אני בא לפה להפגין מתוך סולידריות עם התושבים בעזה, ולמעשה זאת פעם ראשונה שאני מפגין בתל אביב, זאת אומרת רוב ההפגנות שהייתי בהם היו ליד נחל עוז על גבול רצועת עזה, וזה מקום שבו אנשים מעזה ממש יכולים לראות אותנו. ממש יש לנו, צילומים של ההפגנה שלנו מהזווית שלהם, וזה חשוב לעשות את זה פה, הם ביקשו שנעשה את זה פה היום, אבל חשוב גם להגיע מדי פעם גם לשמה, ולהראות להם את התמיכה שלנו, ולהראות להם שלא כל הציבור הישראלי מסכים לאמצעי הדיכוי שמופעלים כלפיהם.

רחל בית אריה: הצטרפנו להפגנה הזאת בגלל שהיא בפירוש בעד זכות שיבה, זה מעיד על המספר הגדל של הישראליות וישראלים שתומכות בזכות השיבה, שרוצות לחשוב באופן פרקטי, איך שיבה תתכן, ואיך היא מביאה עתיד יותר טוב, לכל יושבות ויושבי הארץ הזאת. והבעיה במדינה שלנו לא תיפתר, עד שיהיה פה שוויון לכולם במקום דרישה לרוב אתני יהודי, שזה מה שכל המפלגות, כולל מר"צ הגזענים רוצים. רוב תושבות ותושבי עזה, כמובן רוב האנשים שמשתתפים בצעדת השיבה, הם פליטים ופליטות וצאצאיהם שגורשו ב-48', מפה מיאפה, לא רחוק מכאן, מאשקלון, מאשדוד, ומכל חלקי הארץ בעצם, ומאז הם כלואים שם, ומאז אין להם פתרון.

נטע גולן: רוב הלבנים בדרום אפריקה שהרוויחו מהמצב, לא הצטרפו למאבק של השחורים נגד האפרטהייד, רק קבוצה קטנה, כמו שאנחנו קבוצה קטנה, אבל אחרי שהאפרטהייד נפל, כמו שהוא ייפול בסופו של דבר, גם האפרטהייד הישראלי, אז כולם יגידו שהם תמיד היו נגד, נגד הכיבוש ובעד זכות השיבה.

רחל בית אריה: אני חושבת שהחשש נובע מהחינוך שלנו, מזה שגדלנו לתוך איזו שהיא דיכוטומיה שזה או אנחנו או הם, אם הם חוזרים, זה אומר שהם מגרשים אותנו, זה לא חייב להיות ככה, יש פה מקום לכולם, יכולים להיות פתרונות פרקטיים של שיבה, ובזוכרות אנחנו עובדות על זה הרבה, על לחשוב בצורה פרקטית, על שיבה שלא תגרום לעוול נוסף, ולא תגרום לגירושין נוספים, אלא תביא למרחב דמוקרטי ושוויוני, שבו כולנו יכולות לחיות ביחד. זה אפשרי, זה ישים, אנחנו צריכות לדמיין את זה ואנחנו צריכות לפעול כדי שזה יקרה, זה יאפשר לנו חברה הרבה יותר טובה, הרבה יותר נכונה לכולנו, יאפשר לנו לפתור הרבה מהבעיות בתוך החברה הישראלית גם כן.

קריאות מפגינים: "לשחרר את עזה, אני מכאן לא זזה".

סוף תמלול הכתבה: מאות בהפגנה בקריאה לשיבת הפליטים
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס