תמלול הכתבה: תרומות לילדי סוריה

מגישה: מזה שלוש וחצי שנים משתוללת בסוריה מלחמת אזרחים עקובה מדם, תחת מטריית האדישות של העולם. קרוב ל-200,000 הרוגים, וUשלושה מיליון פליטים מחוץ לסוריה - מיליון וחצי מהם נערים וילדים. ילדי סוריה איבדו את בתיהם, את הוריהם, את האפשרות ללמוד ובעצם את עתידם. אצלנו, בישראל לא כולם אדישים. לפני כחצי שנה הוקם הוועד לסיוע הומניטרי לעם הסורי, במטרה לסייע לילדים סורים הנמצאים במחנות פליטים מחוץ לסוריה. הועד כולל אנשי ציבור יהודים וערבים. בתחילת השבוע קיים הוועד אירוע התרמה.
עודה בשאראת: אנחנו כאן למען ההמונים שסובלים שם, ולכן זה הזמן לפנות ליהודים ולערבים כאן ובכל הארץ – תפתחו את הלב וגם תפתחו את הארנק ותתרמו בנדיבות לעם הסובל מעבר לגבול. הרי המחשבה בלב אומרת שכל תרומה תעניק חיוך לילד רעב והתרומה השנייה תסיר עננה מלבה של אם החרדה ממצב בריאותו של הבן שלה, ועוד תרומה תביא עוד טיפה של אתנחתא בים הדמעות שמציף את העם הסורי.
מגישה: אחת השאלות שהופנתה למארגנים הייתה: למה דווקא ילדים בסוריה? האם לא דחוף יותר לעזור לילדים ישראלים במצוקה או לילדים פלסטינים עזה?
אורי אבנרי: קודם כל, למה סורים? למה לא ישראלים? מה עם הילדים בעזה שהרסנו את הבתים שלהם? והתשובה שלי לעצמי: איפה שיש ילדים הזקוקים לעזרה, איפה שיש ילדים במצוקה, תפקידנו לעזור.
אסמא אגבארייה זחאלקה: אני רוצה שפה בישראל ידעו ערבים וידעו יהודים, שאפשר אחרת. שאפשר שאנשים יחברו יחד לפעילות הומניטרית, משותפת, שאין שכר בצידה, אין אינטרס מאחוריה, חוץ מאשר לקיים את המצווה האנושית הבסיסית של להיות בני אדם. וזה הדבר שיחבר בינינו. אני באמת רוצה שהמסר הזה יגיע. אז למה אני עושה את זה? אני לא עושה את זה רק למען הסורים, והילד הזה שסלמאן סיפר עליו זה לא הילד שיציל אותי מעצמי, זה הילד הזה זה אני. זה אני.
מגישה: ממארגני האירוע נמסר כי עד כה נתרמו כ-40,000 שקלים. להעברת תרומות - בקרו בדף הפייסבוק "הוועד לסיוע הומניטרי לעם הסורי".

סוף תמלול הכתבה: תרומות לילדי סוריה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס