תמלול הכתבה: הקיבה ככלי נשק

קריינות:

סאמר עיסאווי בן ה-33 מהכפר עיסאוויה שבפאתי ירושלים, נשפט בעברו ל-30 שנות מאסר, שוחר במסגרת עסקת שליט ונעצר לפני מספר חודשים בחשד להפרת תנאי שחרורו.  אך כלפי סאמר לא הוגש כתב אישום והוא מוחזק במעצר מנהלי - ללא כתב אישום, ללא משפט וללא הגבלת זמן.

שירין עיסאווי:

סאמר לא עבר אף עבירה, החשד היחידי נגדו הוא שיצא מאזור ירושלים ונכנס לגדה על אף שנעצר באזור אל-ראם שנמצא בשטח ירושלים. זו האשמה היחידה נגדו והם רוצים להחזיר לו את תקופת המצער הקודמת, שהיא 30 שנה ולכן התחיל סמאר בשביתת הרעב במחאה על מעצרו הלא חוקי והלא לגיטימי.

קריינות:

לדרך המחאה שבחר סאמר, יש מחיר כבד מאוד. הוא שובת רעב כבר 200 ימים ונמצא בסכנת חיים.

ד"ר גרסיאלה כרמון:

הם יורדים במשקל בהתחלה לאט לאט אבל אח"כ זה בצורה מאוד חדה כל המסה של השרירים יורדת, בגלל זה אין להם כוח לקום מהמיטה, הקצב של הלב מואט, יש כל מיני סיבוכים ריאתיים שיכולים לקרות, כשעובר את הקו האדום הבן אדם יכול להיות מעורפל ולא יודע מה קורה איתו עד שבסופו של דבר מתים.

שירין עיסאווי:

היום ביקר אצלו רופא מטעם הצלב האדום, סאמר במצב חמור ביותר, סובל מחולשה בשרירי הלב ויתכן שלבו יידום בכל רגע. הוא סובל גם מכאבים עזים בכליות שגם הן בסכנה וכאבים חדים בכל חלקי גופו שמנועים מסאמר שינה.

קריינות:

לתמיכה במאבקו של סאמר, התקיימו עצרות מחאה במוקדים שונים בארץ. חלק מהמפגינים הביעו  אופטימיות.

עופרה ישועה לייט:

היו תקדמים לזה שאסרים פולטים ששבתו רעב שוחררו, אני לא מכירה לעומק את מדוע במקרה הזה כ"כ מתעקשים לא לאפשר לו להשתחרר, הוא אדם צעיר שכל החיים שלו צריכים להיות לפניו.

סמי אבו שחאדה:

כיצד מדינה שודדת את החירות של בן אדם איך היא מאפשרת את זה לעצמה. הרי אם המדינה היא מדינת חוק והחוק הוא מעל הכל, אנחנו רוצים הליכים משפטים נורמאלים זה הכל, אבל מה שקורה פה שיש עדיין במדינת ישראל תקנות חירום שמאפשרות מעצרים מנהליים. שאומר מותר למדינה לחטוף בני אדם ולהעלים אותם כמה שהיא רוצה בלי משפט. זאת לא התנהגות של מדינה.

שירין עיסאווי:

בדומה לכל משפחה, גם אנחנו נמצאים במתח רב ורצים שסמאר יחזור אלינו חופשי ובחיים. על אף המתח שאנחנו שרויים בו, אנחנו גאים בסמאר שלא מצא דרך אחרת למאבק על חירותו.

סוף תמלול הכתבה: הקיבה ככלי נשק
 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס