תמלול הכתבה: נבי סאלח – שגרת מאבק

מגישה: קיץ חם התחיל השבוע בשטחים הכבושים, עם הפגנות בבלעין, נעלין, קדום ומעסרה. כך נראו הדברים ביום שישי האחרון בכפר נבי סלאח ליד רמאללה, שמאז השתלטות מתנחלים על אדמותיו הפרטיות ועל מעיין אל-קאוס, לא ידע סוף שבוע של שקט.

קריינות: כמו בכל שבוע ההפגנה מתחילה במצעד לו שותפים תושבי ותושבות הכפר מכל הגילאים. הפעם השלטים בהזדהות עם האסירים שובתי הרעב. כשהמפגינים מגיעים אל הכביש ומתחילים לרדת לעבר המעיין, מתחיל ירי מאסיבי של גז, ללא שום פרובוקציה מצדם. כאן נראית משאית ה'סקאנק' – משאית עם מיכל מים, שמעורב בחומר כימי מצחין במיוחד. המשאית מרססת את בתי התושבים במים מצחינים ללא סיבה. ייקח שבועות להפטר מהצחנה. כאן נראית נארימן תמימי ליד החיילים. ברור לחלוטין שהיא אינה מהווה שום איום. דקות אחר כך היא תיעצר.

חייל: "תן בו, תן בו גומי!"

קריינות: כאן ניתנת ההוראה – "תן בו גומי" – גומי בגבו של מפגין שאינו מהווה שום איום ובורח מן החיילים. כל אותו הזמן נוסעים המתנחלים כרצונם, רוחצים במעין בעוד הפלסטינים נורים ונעצרים בנסותם להגיע למעין שאדמתו נגזלה מהם.

מגישה: רבים מתושבי הכפר נעצרו במהלך ההפגנות ואחריהן, חלקם נפצעו ושניים מהם: מוסטפא ורושדי תמימי נהרגו מאש הצבא. נרימן תמימי וראנה נאזל, שתי הפעילות שנעצרו בהפגנת יום שישי האחרון, שוחררו רק אחרי שלושה ימים בגלל ערעור הפרקליטות על פסיקת השופט הצבאי שהורה לשחרר אותן מיידית.

סוף תמלול הכתבה: נבי סאלח – שגרת מאבק
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס