תמלול הכתבה: לא עוצם עיניים מול הכיבוש

עמרי ברנס: מרגע לרגע אני מבינה כמה הישיבה בכלא, והסירוב, היא הופכת להיות יותר חשובה ויותר רלוונטית למציאות של היום. אנחנו חיים במדינה פאשיסטית וגזענית, עם מלא הסתות, ואמנם אנחנו קבוצה קטנה אבל אנחנו מגובשים, אנחנו חזקים, ואנחנו מהווים את הקול של השלום ומתן, זה סופר חשוב מה שאתה עושה ואתה אמיץ וכל הכבוד, תהיה חזק בכלא, אתה תהווה את הקול שלנו ותבטא את כל מה שהקבוצה כאן רוצה לצעוק אל מול המציאות הקשה.
זמיר הלר אלגזי: זה שהגעת עד לפה כבר, זה נצחון מאוד גדול. זה נורא קשה להגיע להחלטה הזו, וזה מאוד קשה גם להחליט גם להיכנס לכלא. אבל לא משנה מה, אתה כבר ניצחת ואתה תנצח לא משנה מה.
נועה גור גולן: אולי עכשיו זה נראה רחוק, ואתה רק נכנס, אבל שזה עובר וזה זמני, ושעוד מעט אתה תסתכל על זה במבט לאחור וגם עכשיו שזה מרגיש שלם עם עצמך אני מאחלת לך שתרגיש שלם עם עצמך גם בסוף התהליך, ונראה לי מה שבעיקר אני אאחל לך זה שתרגיש משמעות גם בתוך הכלא, גם עם האנשים ועם החברים שתכיר בתוך הכלא, אז שיהיה לך סירוב משמעותי וזהו, וחיבוק גדול.
לנה טוראל: בעיני, מתן, אתה מלח הארץ.כאילו, אתה הבן אדם הזה שדיברו עליו בעבר ורוצים לראות אותו בעתיד, שהוא מלח הארץ, וזה פשוט אתה. ואני אוהבת אותך מאוד מאוד, ותנצור ותזכור את הרגעים האלה, זה קצת כמו חתונה כזה, לא זוכרים הכל. אבל כשאתה תשב בכלא אתה תזכר בכל הרגעים האלה וזה יחזק אותך, אז שיהיה המון המון בהצלחה, אנחנו איתך כל הזמן, אתה תשמע אותנו מההר בכלא, אתה תראה אותנו, ואנחנו אוהבים אותך מאוד.
ענבר אבני: כל פעם ששמעתי את הסיפור של מתן, כאילו קלטתי שהואי ודע את הדברים מההתחלה. מההתחלה, כאילו, עוד מכיתה ט', כשאני הייתי ימני שרוף והבנתי שאנחנו עושים טובה לערבים שאנחנו שולטים פה, כאילו, מתן... מתן הבין את זה. ו... והיום כאילו... אני בשוק מהבן אדם הזה שיושב פה לידי עם היכולות שלו והאנרגיות שלו, די מדהים. כאילו, פאקינג הל מדהים.
אלי ביתאן: שמי אלי, באתי כדי לתמוך, להגיד לך סחתיין על מה שאתה עושה, אתה אולי... יהיה רגעים שתרגיש לבד אבל אתה לא לבד, יש אלפים אלפים כמוני שמאחוריך, מעריצים אותך וגאים בך, ורואים בך באמת חוד החנית של המלחמה בכיבוש ובצבא.
עידו רמון: אז אני עידו, ונראה לי שחשוב שתזכור שללכת עם מה שאתה מאמין בו, ואל תתאים את הדעות שלך או את האמירות שלך כדי שישמעו יותר נוחות, ולא צריך להתחנף ולא צריך להיות נחמד, תגיד את מה שאתה רוצה, את מה שאתה חושב, וזהו, בהצלחה, ואל תתווכח עם כל אחד בכלא. לא חייבים.
אופיר אברבוך: אני אופיר, סרבן עבר, ואני רוצה דווקא... נגד מה שעידו אמר, להתווכח בכלא דווקא מאוד מאוד... וגם כאילו, האמת גורם לך להרגיש יותר בטחון במה שאתה מאמין בו ולחשוב על זה עוד פעם ולהבין למה אתה שם אז אם אתה מצליח למצוא את הכוח הנפשי אז כאילו, מומלץ.
נועה לוי: אז לך אני רוצה להגיד אישית, מתן, שיש לך ראש, מחשבה, דרך התנסחות ודרך ביטוי שמייחדת אותך ומאפשרת לך להגיד אמירה מדוייקת וחשובה שיכולה להשפיע ולהראות כיוון גם להרבה אחרים. אז תמשיך להראות אותה גם מהכלא.
סער יהלום: גם כשתרגיש בכלא כשאתה יושב ש... שאתה סתם יושב ושאף אחד לא... תזכור שיש לך חברים שנמצאים בחוץ, שממשיכים את המאבק, שעושים עבודה תקשורתית, שעובדים כדי להפוך את הסירוב שלך לכמה שיותר משמעותי וכמה שיותר יעשה הדים, וגם הישיבה שלך בכלא היא עושה... היא מעשה. גם כשאתה מרגיש שאתה לא עושה כלום.
חן אלון: רציתי להגיד לך שגם אם זה עלול להרגיש בשבועות או בחודשים הקרובים שאתה לבד, תזכור כל הזמן שאתה לא לבד ושכולנו איתך למרות הקושי שאתה עובר. ואני שולח לך חיבוק הכי גדול גם ממני.
מתן הלמן: כאילו, כל כמה שהזמן עובר זה יותר ויותר מפתיע אותי כמה זה מגיע להרבה אנשים וכמה זה מעשה שמשפיע על אנשים, תודה רבה לכולם על התמיכה, על זה שהגעתם פה, ותודה.

סוף תמלול הכתבה: לא עוצם עיניים מול הכיבוש

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס