תמלול הכתבה: איך אנשים מגיעים לעוני?

ענת זרמתי: לא לוקחים אחריות על החיים שלהם.
הילה: הם נולדים לעוני.
שמואל: כי הם רחוקים מהמרכז, במרכז יש יותר עבודה.
הרבה ילדים.
שמעון אבוקסיס: מדיניות המס היא גבוהה מאוד וההוצאות גבוהות והאנשים לא יכולים לעמוד בזה, כולל דיור, מזון וכולי – גבוה מאוד בארץ.
יריב שערבני: לרוב אנשים שגדלים בסביבה ענייה יכולים לגדול כעניים למרות שיש יוצאי דופן. חוסר הצלחנ קצת מעיד על אופי מסוים לפעמים שהוא חלש.
שרה רבינוביץ': כי לא דאגו להם לפנסיה ולחיות מ-2400 שקל אני חושבת שזה בלתי אפשרי במדינה שלנו.
זהבה קוריאט: מה זה איך מגיעים? הכל יקר, התשלומים יקרים, המחייה, כנסי למכולת.
אביר עחמד: חלק אבטלה וחלק המצב המשפחתי. אני חושבת גם לימודים.
חיה שטייר: בן אדם צריך להיות גם משכיל כדי למצוא עבודה טובה כי שוק העבודה שלנו הוא כזה היום וגם עם משפחה יחסית קטנה כדי שהוא לא יהיה עני.
נח לוין-אפשטיין: פחות מהכנסות שמיוצרות בישראל הולכות לעובדים ויותר מההכנסות האלה הולכות למעסיקים, מהלך שכבר כמה עשורים מתרחב, מה שאומר שיש פחות הכנסה שמחולקת בין השכירים. אם יש מפרנס אחד שעובד בשכר מינימום, אין סיכוי ברגע שיש לו לפחות ילד אחד, אין סיכוי שהוא עובר את קו העוני.
הדס מנדל: בשנים האחרונות אנחנו רואים מה שאנחנו קוראים הקפיטליזם הלא מרוסן, כלומר שאנחנו לא מתערבים בתוך השוק לגמרי ואנחנו מניחים שהשוק יכול לעשות את העבודה לבד אז אנחנו ראינו במשבר של 2008 הראה את זה אני חושבת גם לכל מי שהיו החסידים הכי גדולים של השוק שצריך לתת לשוק בלמים, כי השוק הוא כמו שוק. כלומר, החזקים מנצחים והחלשים נהיים יותר ויותר ויותר מוחלשים.
חיה שטייר: הבעיה היא של הזדמנויות תעסוקתיות שלפעמים אין אותן כי אנו חיים באזור שיש מעט מאוד מפעלים ומעט מאוד מקומות עבודה שיכולים... או שהם לא יציבים.

סוף תמלול הכתבה: איך אנשים מגיעים לעוני?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס