תמלול הכתבה: הפגנה ערבית-יהודית בקריאה לשוויון

קריאות בהפגנה: נתניהו תתפטר הציבור שווה יותר!
ארדן שקרן נעיף אותך מכאן!
תאבת אבו ראס: הם הורסים אבל אנחנו בונים, מה שאנחנו רואים הערב זה תקווה שערבים ויהודים יכולים לחיות ביחד למען חברה משותפת אחת ועתיד משותף אחד. אנחנו היום באים במסר משותף להקים ועדת חקירה שתגלה את האמת למה שקרה באום אלחיראן.
איימן עודה: ועדת אור כבר קבעה, שהמשטרה מתייחסת אלינו כאל אויבים ולא כאל אזרחים והמשטרה מטפחת תרבות שקר, זה נשאר עד היום הזה ואנחנו רוצים לחשוף את השקרים של המשטרה ושל ארדן.
קריאות בהפגנה: ההסתה מתחילה אצל ראש הממשלה!
אמאל אבו סעד: הלב שלי שבור וכואב רק כדורי הרגעה עוזרים לי לעמוד כאן היום בפניכם. כן למרות הצער והסערה שאני חווה יום יום שעה שעה מאז היום השחור ה18.1 כשעוד לפני עלות השחר פתחה הממשלה במלחמה נגד אזרחיה. חשוב לי לעמוד כאן ולדבר בפניכם להעביר מסר לראש הממשלה ולשרים, למרות ההסתה הפרועה שלכם, הגזענות וההפליה בחקיקה באכיפה בתשתיות ובשירותים הממשלתיים אתם לא תצליחו לפלג בין אזרחי המדינה.
איימן עודה: אנחנו האוכלוסייה הערבית מהווים 20% מכלל האוכלוסייה, לבדינו לא יכולים אבל בלעדינו אי אפשר לכן זה חייב להיות משותף ואנחנו מהמקום הזה צריכים לבנות את המחנה הדמוקרטי במדינה של ערבים ויהודים ביחד.
תאבת אבו ראס: אני חושב ששיתוף הפעולה בין השמאל עם המרכז ועם ערבים זה יהיה רוב אזרחי המדינה, אפשר לבנות אלטרנטיבה תוך שיתוף פעולה.
עאידה תומא סלימאן: ברגע שכל מי שיושב באופוזיציה יתעשת ויבין - לפלרטט עם נתניהו זה לא הפתרון, להסתכל שמאלה להתאחד כולנו ביחד כדי קודם כל להפיל את הממשלה הזו, ואחר כך אנחנו נראה מי יחליף.
מיכל רוזין: הם בונים נרטיב של פחד וגזענות ושנאת האחר באופן מכוון ומרושע, שמשרת את הצרכים הפוליטיים שלהם. עשרות עובדים נהרגו פה בתאונות בענף הבניין בשנה האחרונה ונשים נרצחו על רקע מגדרי ובכל זאת אנחנו ממשיכים לשמוע רק על דאעש, טרור, הצתות וגייס חמישי. ראש הממשלה שלנו הוא נהנתן שמנותק מהמציאות וחולם בלילה על המעון החדש שיבנה לו במיליארדים בלי לשאול את עצמו איפה יעבירו את הלילה המשפחות שפינו מאום אל חיראן, גבעת עמל וקלנסווה.
מאיר בוזגלו: תסתכלו על ההרוג יעקב מוסא אבו אלקיעאן, שזה השם שלו זה יעקב משה רק תסתכלו זה יעקב משה. תסתכלו על ההרוג שהאלמנה האצילה הזכירה אותו ארז לוי, זה שייך לאותו עולם, זה שייך לאותו עולם.
עטייה אל עאסם: כולנו דורשים מראש הממשלה ומהשר ארדן, גלעד ארדן, שיפסיקו את ההסתה נגד האזרחים הערבים הבדואים. אתם לא תצליחו להפריד בין הערבים והיהודים בארץ הזו כי אנחנו ביחד החלטנו לחיות ביחד - רציתם או לא רציתם.

סוף תמלול הכתבה: הפגנה ערבית-יהודית בקריאה לשוויון

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס