תמלול הכתבה: זיזו אבו אל הווא מתל אביב

אני זיזו אבו אל הווא. השם הוא זיאד, אבל סבתא שלי נתנה לי את הכינוי זיזו מאז שנולדתי. נולדתי בספרד אבל אני במקור ממזרח ירושלים: אבא שלי פלסטיני, אימא שלי סורית. אני גר בארץ כבר 20 שנה - 10 בירושלים, 10 בתל אביב. אני בן 28 סה"כ. אני גר בתל אביב עם בן זוג שלי ושני הכלבים שלנו. אני עובד בסוכנות ביטוח בתור מנתח מערכות. עברתי לתל אביב כי הייתי בזוגיות- הוא גר בתל אביב והיה חייל חובה. כן הייתה לי בעיה עם זה שהוא בשירות הצבאי אבל מה לעשות זה חלק מה-..., כמעט כל ישראלי יהודי במדינה הזאת. לפחות הרוב. ההורים שלי תמיד היו להם בדיחות על זה, כאילו אבא שלי אמר לי מספיק שאתה הומו, את צריך גם לצאת עם חיילים, עם האויב?! אבל תמיד לקחו את זה בהומור ומאוד אוהבים אותו עד היום, את הבן זוג ההוא, מאז היו עוד כמה.
לא הייתה לי כזו יציאה מהארון דרמטית. אבא שלי בעצמו שאל אותי בגיל 16 אם אני נמשך לגברים ואז אמרתי לו כן. ואז הוא אמר לי אני יודע ואז אמרתי לו למה אתה שואל אם אתה יודע.
גם בתוך הקהילה הלהט"בית יש גזענות. הרבה פחות, כי בתור אוכלוסייה מוחלשת בדרך כלל המאבק הוא משותף של כל האוכלוסיות המוחלשות. אבל כמובן יש גם הרבה אנשים מהקהילה הלהט"בית שמצדיקים את הקיפוח של האוכלוסייה הערבית בגלל סיבות לאומניות וביטחוניות
באיגי (ארגון הנוער הגאה) אנחנו הקמנו קבוצה חדשה בשנה שעברה. זו השנה הראשונה שלנו של נוער להט"בי ערבי. אנחנו מתמקדים בעיקר בלחבר את המאבק של הזהות המינית והמגדרית למאבק הלאומי, שלא צריך להפריד בין שניהם. זה מאבק משותף. שניהם זה חלק מהזהות שלנו ולא צריך להתבייש בהם, צריך לדעת להתמודד עם זה ביום-יום.  
מצד אחד אני מודה קצת הוסגרתי למסגרת הזו של הערבי הלהט"בי במדינת ישראל. שמו עלי את התגית הזאתי והחלטתי פשוט לאמץ אותה ולתת לה כוח לתגית הזאתי וכן להיות פעיל חברתי בכל נושא שזה קשור בשניהם. חשוב לי כי זה חלק גדול ממני: אני פלסטיני, אני גר בישראל ואני הומו ואני לא מתבייש בזה. אני חושב שאנחנו צריכים לעשות הכול בשביל שכל החברה תלמד לקבל כל בן-אדם שהוא שונה והוא לא עומד בנורמות החברתיות ההטרו-נורמטיביות שרוב האנשים רגילים אליהן. ברגע שאומרים את המילה פלסטיני- אז ישראלים נרתעים, כשאומרים את המילה הומו-אז חושבים על קללה בכלל. אז היה לי חשוב לשנות מה שאני יכול לשנות בתור בן אדם קטן ומזערי ביכולות שאני יכול לעשות וצריך לעשות משהו חוץ מלעבוד ולחיות- אני רוצה לתת גם משהו לזולת.

סוף תמלול הכתבה: זיזו אבו אל הווא מתל אביב

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס