תמלול הכתבה: עבד אבו שחאדה מיפו

עבד אבו שחאדה, בן עשרים ושמונה. פעיל פוליטי בכמה מסגרות. פעיל בבל"ד, תנועת צעירי יפו. נבחרתי לוועד האסלאמי ביפו.
אני בזמן הפנוי אוהב לשחק שחמט אבל בעיקר ללמד ילדים שחמט, במיוחד מהחברה הערבית. לדעתי המשחק הזה משמש ככלי לפתירת בעיות ולפיתוח יכולות קוגניטיביות מרחיקות לכת, דברים שאנחנו צריכים ובין היתר זה גם בונה אישיות שלומדים גם להפסיד ולקבל הפסד ואז מנסים עוד פעם. ואז משחקים נגד יריבים יותר טובים, ואז מנסים ומפסידים ומנצחים, מלמד הרבה על החיים.
לפני כמה שבועות הוזמנתי לדבר עם תלמידי כיתה ד' בבית ספר מעורב באזור המרכז. וישבו איתי תלמידים ותלמידות ערבים ויהודים, והייתי צריך לדבר איתם על דברים ממש בסיסיים, למה גזענות זה לא טוב. ואז תוך כדי הדוגמאות האישיות, הילדים התחילו לדבר והתחילו לשתף. זה אחד הרגעים הכי מזעזעים שהייתי צריך לחוות. שילדה בכיתה ד' מספרת לי כיצד היס"מ נכנס אליהם הביתה, הרביץ לאבא שלה ולאח שלה, משך אותה מהשיער, הרביץ לאחותה וכמובן כלום לא השתנה. והיא מספרת את זה כזה עם צחוק. כאילו היא לא מבינה מה היא עברה.
ברגע שהסכסוך ייפתר ונגיע לחברה יותר שוויונית, בה לא בוחנים את הערבים על היותם ערבים, בוחנים על פי התנהלותם בחברה, ובמשטר שרואה בנו אזרחים שווים, אז ייתכן שאז הייתי רואה לנכון לנסות מקומות אחרים אבל בינתיים כל עוד המאבק קיים אין לי שום כוונות לעזוב.

סוף תמלול הכתבה: עבד אבו שחאדה מיפו

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס