תמלול הכתבה: לטרנספוביה יש פתרון- להפסיק את אי השוויון!

קריאות: שום תירוץ לא יעזור, הטרנספוביה היא טרור!

שום תירוץ לא יעזור, הטרנספוביה היא טרור!

עדי: אני רוצה להיות, וכולנו צריכים להיות, שווים בין שווים בחוק. בלי חלופות, בלי טובות, בלי כלום. כמו כולם.

קריאות: רוצות שוויון!

שוויון זכויות!

שוויון מלא!

ולא פחות!

יעל גרמן: הקהילה שלכם זכאית לכך שקולה ישמע בכלל ובפרט כאן, בבית המחוקקים. כי בלי שאנחנו נקבל באמת את ההד שלכם ונשמע אתכם ואת הדרישה שלכם לחקיקה, אני חושבת שכאן ימשיכו לישון. רק לאחרונה אנחנו נחלנו כזו אכזבה כשאר חוק הפרשנות שבא, בצורה כל כך אלמנטרית, לבוא ולקבוע שאפליה היא אפליה היא אפליה. גם על רקע של נטייה מינית וגם על רקע של זהות מגדרית ואי אפשר היה להעביר את החוק הזה כי הרוב בכנסת לא יכול היה להצביע בגלל משמעת קואליציונית, בגלל השותפים הקואליציוניים.

מוטקה פורת: חוק הפרשנות נועד למנוע אפליה כנגד טרנסג'נדרים בתעסוקה, אנחנו יודעים שיותר מ60 אחוזים מהקהילה הטרנסג'נדרית חווה אפליה בתעסוקה. אם זה פיטורים, אי העסקה או תנאים לא הולמים ביחסיי עבודה. זה חוק שמגן על אוכלוסיות מסוימות שאסור להפלות על סמך דת, גזע, מין, נטייה מינית ובסך הכל חוק אמור להוסיף לזה זהות מגדרית. בעצם החוק הזה נפל.

אבי סופר: כל מה שעובר על הקהילה הטרנסית, עבר עלינו כהומואים לפני 30 שנים. אין שום דבר חדש, כלום. אותם משפטים, אותן הגדרות, אותן קללות, אותו הדבר. אותו המאבק פה בכנסת. יש לנו אחריות כקהילה. העובדה היא שאת הקהילה ההומואית הטרנסים לא מעניינים. יש פה שמונה... אותם פעילים. תעשו (הפגנה על) פונדקאות, יהיו פה עשרת אלפים איש. תעשו פה (הפגנה על) טרנסים, יהיו 20. טרנסים לעולם לא יהיו רוב ,לעולם. אם אנחנו כולנו עשרה אחוזים, כמה יהיו טרנסים? זאת אומרת, האבק הזה צריך להתנהל כחלק מהמאבק הכללי.

זהורית שורק: אין לנו פריווילגיה לעלות (לכנסת) רק ביום שמשי ונעים. אין לנו פריווילגיה לעלות רק כשפרחים פורחים. אנחנו צריכים לעלות גם בגשם וגם כשקר.

אלישע אלכסנדר: בחצי שנה האחרונה התאבדו שלושה אנשים טרנסג'נדרים. 41 אחוזים מתוך הקהילה הטרנסג'נדרית ניסו להתאבד בעבר ומה שאנחנו מנסים לעשות זה באמת לעשות שינוי כדי שלא יהיו יותר מקרים כאלה.

יעל גרמן: ביום הזה אני רוצה גם להזכיר את ויקטוריה ואת מאי ואת ברק, שהם שלושה מתוך רבים שמנסים וגם כאלה שמצליחים להתאבד. בעיקר מפני שזו הקהילה המופלה והמודרת ביותר במדינת ישראל. אז אנחנו כאן כדי לומר שנעשה את הכל כדי שהקהילה הזאת תהיה חלק אינטגרלי, שווה זכויות עם כולנו. 

סוף תמלול הכתבה: לטרנספוביה יש פתרון- להפסיק את אי השוויון!

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס