תמלול הכתבה: הפגנת תמיכה בסרבנים הכלואים מול כלא 4

ישי מנוחין: עידו, כל הכבוד! עידו, כל הכבוד!
עמית רמון: בפעם הראשונה הוא נכנס לכלא ב-24 במרץ השנה. היום בעצם זו הפעם השביעית שהוא יושב בכלא. נכון להיום, לעכשיו, הוא צבר בערך 85 ימים בכלא, כשהוא יסיים את התקופה הזאת זה יהיה כבר קרוב ל-100.
ישי מנוחין: עידו, כל הכבוד על הנכונות, כל הכבוד על האומץ, כל הכבוד על היכולת לשאת בטרטור של כלא אחרי כלא אחרי כלא.
אייל רוזנברג: הפעם הראשונה שעליתי על ההר הייתה בתמיכה בכלואים של מכתב השמיניסטים של 2001. זה היה קצת אחרי שאני בעצמי השתחררתי מהצבא וככה הצטרפתי למסורת של עשרות שנים של הפגנות שם.
זה כבר שאלה קשה מכיוון שזה מנהג שהתחיל פחות או יותר במלחמת לבנון הראשונה ככה שזה 30 שנה, 25 שנה.
עמית רמון: יצא לתמוך בסרבנים כבר מהחמישייה המפורסמת של 2002-2003, ומאז לאורך השנים בכל הזדמנות שיכלתי, תמכתי בסרבנים שסירבו לשרת בצבא בטעמי מצפון.
חדווה אדירי: זו פעם האשונה שאני בהפגנה כזו, אבל אני נורא בעד הסרבנים. אני מקווה שהנכד שלי יגיע לשלב שהוא מתגייס... שהוא לא יתגייס. לא הייתי רוצה שהוא יתן יד לכיבוש.
עמית רמון: הבעיה של הכוח זה לא אצלי, הבעיה של הכוח היא של הסרבנים שיש להם את הכוח לסרב. אני יכול רק לקרוא קריאות עידוד ולהביע תמיכה.
אינרציה. ראוי להיאבק נגד הכיבוש ולתמוך בסרבנים ואני עושה את זה.
אייל רוזנברג: אנחנו לא עושים את ההקרבה, לא של הסרבנים שנכנסים לכלא שוב ושוב, בשבילו זה די כאילו חוויה של פעם בכמה שבועות, אנחנו לא באמת אלו שעושים את זה.
חדווה אדירי:אני הייתי אומרת שבשום פנים ואופן לא לתת יד למעשים הלא מוסריים האלו.
כתבת: אבל הוא אומר לא, אני לא אתן יד למעשים הלא מוסריים האלה, אני אשב במחסום ואני אעביר אנשים במחסום יותר בקלות, בלי להרביץ להם.
חדווה אדירי: לא, אני לא חושבת, אני לא חושבת שזה אפשרי דבר כזה. ברגע שאתה שם אתה נותן יד לכיבוש.
מה שיש לי להציע להם שזה לפעמים יותר קשה מלא להתגייס בכלל זה להתגייס וכאשר יישלחו לשטחים או פעולות שקשורות בכיבוש ישירות, שיסרבו וישבו בכלא.
עמית רמון: אני לא רוצה כל כך להגיד לאנשים, בעיקר לצעירים בני 18-19 מה הם צריכים לעשות עם החיים שלהם. לא תמיד יש להם את הכלים להגיע לאותן עמדות שלי יש היום, או שסרבנים כמו עידו הגיעו אליהם. ולכן אני לא רוצה כל כך לנקוט בעמדה שיפוטית כלפיהם. לא בשלב שהם מתגייסים לצבא.
ישי מנוחין: אנחנו מקווים שלמדתם משהו מהכלא, שאפשר לעמוד על שלכם ואנחנו מאחלים לכם שחרור קל ומהיר, שאת השבתות הבאות תבלו בבית.

סוף תמלול הכתבה: הפגנת תמיכה בסרבנים הכלואים מול כלא 4

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס