תמלול הכתבה: גן זה לא מחסן

מיכל דליות (סופר נני): הורים, מפקירים את הילדים שלכם. מפקירים את הילדים שלכם – אין לי שום מילה אחרת להגיד. אמרו לפני ואני חוזרת ואומרת, יש כאן המון ארגונים. רוצים סייעת שלישית ובצדק. רוצים סייעות יותר מיומנות, ובצדק. רוצים פחות ילדים בגנים, ובצדק. הגננות כורעות תחת הנטל הפדגוגי. איך אפשר ללמד 35 ילדים בני שנתיים -8 חודשים? שנתיים ו-10 חודשים, מי שמע על הדבר הזה? העתיד שלנו אלו הילדים האלה. ואנחנו העתיד של הילדים האלה. וכאן ועכשיו.
קריינות: יותר מ-1,000 הורים לילדים בגילאים 3-4 הפגינו במהלך חג הפורים, בכיכר רבין, בדרישה להוסיף סייעת שנייה בגני עירייה בהם 35 ילדים. ההורים הצביעו על כך, כי ישראל ניצבת במקום האחרון במדינות ה-OECD ביחס של ילדים לגננת.
רוני טמיר-סגל: אין להם ארוחת צהריים בשעה סבירה, זה בשעה שתיים בצהריים. הם לא יכולים לישון צהריים כי אין להם איפה. אין להם מקום לרחוץ אותם במידה והם פספסו כי הם עדיין לא גמולים כמו שצריך. זאת אומרת המערכת בכלל בכלל לא מוכנה לקלוט ילדים בגיל הזה. ובעצם על זה המאבק שלנו.
קריינות: כ-340 אלף ילדים בגילאי 3-4 מתחנכים בגנים בישראל, שהתקנים עבורם, נקבעו לפני יותר מ-30 שנה והותאמו לילדים בגילאי 5. מומחים בארץ ובעולם ממליצים על יחס של גננת לכל 8 ילדים, בעוד בישראל היחס הממוצע הוא יותר מכפול ועומד על 17 ילדים לגננת.
דורית חזן: הילד שלי שיוצא מהגן, אני רוצה לראות אותו צוחק, ושמח. אני רוצה לראות אותו מחייך ולא לראות אותו מתוסכל. השנה לבד רחצתי ארבע פעמים ארבעה ילדים בחצר עם צינור. אני כל הזמן אומרת, יש לי כלב, ואני לא רוחצת אותו בחצר. למה אתם מסכימים שאני ארחץ את הילד שלכם בחצר. אל תתנו לאף ממשלה לעשות את זה. השנה לבד רחצתי ארבע פעמים ארבעה ילדים בחצר עם צינור. אני כל הזמן אומרת, יש לי כלב, ואני לא רוחצת אותו בחצר. למה אתם מסכימים שאני ארחץ את הילד שלכם בחצר. אל תתנו לאף ממשלה לעשות את זה.
בת-שבע פרימור: אנחנו כמעט לא מגיעים לתכנים בגלל שיש לנו את הבעיה של הלא גמולים.
מנואל טרכטנברג: אני אומר לכם שבספטמבר הקרוב, בשנת הלימודים הקרובה, תהיה סייעת נוספת בכל הארץ בגנים 3-4. זו המחויבות.
דורית ארם: כל פוליטיקאי יגיד לך שהשקעה של דולר בגיל הרך היא רווח של 10 דולרים מאוחר יותר. מי סופר את הדולרים, כל שנתיים מתחלפת ממשלה.

סוף תמלול הכתבה: גן זה לא מחסן

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס