תמלול הכתבה: משפריצות בגאווה 2013

סקאי: אני אישית לא מוצא את עצמי במצעד. אני חושב שהוא לא מייצג אותי, אני לא מרגיש שיש לי על מה לחגוג. אני אומר בכנות – אני לא מרגיש שיש לי על מה לחגוג וזה גם לא האופן שהייתי רוצה לחגוג בו דברים.

טל(י): עצרנו את המצעד לעשר דקות במחאה על סדר העדיפויות הקהילתי שמעדיף מאבקים של פונדקאות ושוויון בנישואין על מאבקים דחופים יותר כמו שוויון בדיור ובתעסוקה, כמו התמודדות עם סוגיות של אובדנות של בני נוער להט"בים, כמו בריאות ירודה של הרבה אנשים מהקשת הלהט"בית, אנחנו בוחרים להתעסק במאבקים שהם מאבקי שמנת במקום מאבקים שהם מצילי חיים.

סקאי: מה שצריך לעניין נוער זה שאחוז ההתאבדויות של נוער להט"בי, ביחוד של נוער טרנסג'נדרי, הוא מאוד גבוה. מה שצריך לעניין נוער זה התעללות בבתי ספר... יש בני נוער שהחיים שלהם נמצאים בסכנה, בסכנה תמידית.

שלומי פוגל: כאשר המדינה דואגת דווקא יותר למקומות כמו מרכז תל אביב, ומשקיעה בקהילה הגאה בתל אביב, אבל לא דואגת בשום צורה לקהילה הלהט"בית או להט"בפקית שקיימת בדרום תל אביב, ורוב מקלטי הדיור קיימים שם משום כיוון שטרנסיות בזנות נמצאות שם, היא בעצם מזניחה את כל מי שמוחלש.

סקאי: אני חושב שאת הכסף הזה שמשקיעים במאבק של פונדקאות והמאבק של נישואים גאים בארץ, אז אני חושב שהכסף הזה צריך ויכול ללכת לבני ובנות נוער טרנסג'נדרים ולהט"בים שאין להם מסגרות אחרות. יש מה לעשות עם הכסף הזה, יש מה לעשות עם הכסף ששופכים על מסיבות חוף.

שלומי פוגל: מי שחיה בדרום תל אביב הוא בעצם שקוף. גם הבעיות שלו הן בלתי נראות. כלומר – טרנסית לא יכולה לבוא ולהתלונן במשטרה משום שהיא יכולה להתקל שם בטרנספוביה.

לילך בן דוד: אנחנו כולנו יודעים מהחוויות שלנו כאנשים להט"בים שאחד הדברים הבסיסיים ביותר בשביל אנשים להט"בים ובעיקר בשביל אנשים טרנסג'נדרים זה חופש תנועה, זו היכולת להכיר אחד את השני ולצאת מהמקום המאוד קטן שאנחנו חיים בו, והחופש הזה פשוט לא ניתן לאנשים להט"בים שחיים ברצועת עזה, והמדיניות הזאת היא גם לא הוגנת כלפי להט"בים ישראלים. Pink washing זו מדיניות קבועה של משרד החוץ ומשרד ההסברה הישראלי, הכוונה היא לצביעה בוורוד של הכיבוש, של הפשעים של הכיבוש, נגד האוכלוסייה הפלסטינית, נגד העם הפלסטיני. בעצם המאבק שלנו הוא מאבק להסיר את שכבות הוורוד מהפשעים של הכיבוש ולחשוף אותם.

סוף תמלול הכתבה: משפריצות בגאווה 2013

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס