תמלול הכתבה: סעד בכלא 6

מגיש: ההר מול כלא 6 ראה הפגנות תמיכה רבות למען סרבני גיוס, אבל את הצלילים מכלי הנגינה בהפגנה המוזיקלית למען הסרבן הדרוזי, עומר סעד, שהתקיימה השבת, הוא שומע לראשונה.

זוהיר אלדין סעד: ואני מאמין שיהיו יותר מ- 200 (סרבנים) ואת הנבואה של ליבוביץ' שיהיו 5000 סרבנים אני רואה שהיא מתגשמת. אתה חלק מהאנשים האלה הם חלק ממך, ואני מאמין שיום יבוא ואנשים יגידו "די לכיבוש, די לגזענות, די לאנשים שזורעים רק שנאה ודיכוי" ואתה תהיה חלק מהמאבק הזה.

מגיש: גם לחבר הכנסת דב חנין, שייצג בעבר חמישה סרבני גיוס, היה מסר להעביר לעומר.

דב חנין: אהלן עומר מה שלומך? איך אתה מרגיש?
עומר סעד: לפחות 100 יום פה, ובסדר נשב בכיף.
דב חנין: צריך לקרוא ספרים, לנצל את הזמן, יש לך הרבה חברים פה שמתגעגעים אליך, ואנחנו באנו להגיד לך, אני מקווה שהקולות שלנו נשמעים אנחנו עוד מעט נצעק קצת, שעוד מעט אנחנו מקווים להיפגש איתך בחוץ.

קריאות מפגינים: "עומר כל הכבוד! עומר כל הכבוד!"

מגיש: משמרת התמיכה אורגנה על ידי תנועת יש גבול, ועד היוזמה הערבי הדרוזי וחותמי מכתב השמיניסטים החדש. חותמות וחותמי המכתב, לא הכירו עד כה את עומר סעד, וסביר להניח שגם לא היו מכירים, לולא הנסיבות האידיאולוגיות שהפגישו ביניהם.

אלזה בונייה: אני מעוד מעריכה את ההקרבה שהוא עושה, שהוא בעצם יושב בכלא למען העיקרון שלו.

מגיש: עומר סעד יושב בכלא הצבאי בפעם החמישית ברציפות על סירובו לשרת בצבא והוא צבר עד כה מאה ימי מחבוש. יתכן כי גם חלק מהתומכים, חותמי מכתב השמיניסטים ימצאו את עצמם בקרוב בצדו האחר של ההר.

סוף תמלול הכתבה: סעד בכלא 6

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס