תמלול הכתבה: שוללים בפועל

מגיש: שני שובתי רעב הקימו מאהל מחאה מול הכנסת, נגד חוק הוצאה לפועל, המורה לשלול רישיון נהיגה לחייבים. לדברי השובתים, לבד מביקורי הזדהות של הח"כים דב חנין עפו אגבאריה, הם זכו רק להתעמרותם של מאבטחי משמר הכנסת.

הלל קניגסברג: אני שובת פה רעב מאז יום ראשון בגלל שקיים סעיף בחוק ההוצאה לפועל שנקרא 66 א', הסעיף הזה מאשר להוצאה לפעול לעכב חידוש רישיון נהיגה, להגביל אותו ואף לשלול אותו לאנשים שחייבים כסף בהוצאה לפועל.
מציינים במפורש שזה כאמצעי לחץ על החייב לתשלום חובותיו, באופן מעשי, אם אתה נהג מקצועי, מרגע ששללו לך את הרישיון אז באופן מצחיק אין לך כסף להחזיר את החובות, וזה נהייה מין מעגל כזה, אתה לא יכול לקבל את הרישיון כי יש לך חוב, אתה לא יכול לשלם את החוב כי אין לך רישיון.

מגיש: על אף מחאת שובתי הרעב, ההצעה לביטול שלילת הרישיון לחייבים נפלה אתמול בקריאתה הטרומית בכנסת. 29 ח"כים הצביעו בעד, 48 נגד ו- 1 נמנע.

אמנון צור: אתה לא יכול להחזיר חוב אם אין לך מקור פרנסה, זה פשוט, אז או להקשות עלי, או לנסות ולעזור לי ולהלל כמובן להחזיר את החובות שלנו, להאכיל את הילדים שלנו, לפרנס, לכלכל את הבית
כתב: כמה ילדים יש לך?
לי יש שמונה ילדים.
אני רוצה לעבוד אני לא רוצה את הקצבה, אני רוצה לעבוד אני רוצה לפרנס, שוללים ממני את האפשרות הזאת, הכי פשוטה.

מגיש: חבר הכנסת עפו אגבאריה מסר לטלוויזיה החברתית כי הוא לא מופתע מהאטימות של ממשלת ישראל נגד האוכלוסיות המוחלשות ויפעל לקדם את ההצעה בכל המישורים הפרלמנטריים שעומדים לרשותו. כמו כן הוא פונה לציבור לקחת חלק במאבק.

סוף תמלול הכתבה: שוללים בפועל

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס