תמלול הכתבה: כוח לקהילה

מגישה: מזה שנים ששכונות דרום תל אביב סובלות מבעיית ביטחון אישי, הנוגעת לכל הקהילות החיות במקום. בהפגנה שהתקיימה ביום ראשון השבוע בגן לוינסקי ביקשו תושבים להעלות את הנושא שוב לסדר היום, וקראו לעירייה ולמשטרה לקחת אחריות על טיפול בבעיית האלימות ברחובות השכונה.
מפגינים: קול קורא מהשכונות – לפרק את הגטאות!
סילבי ביטון: הבעיה שאישה בגיל שלי, מסתובבת עם גז פילפל. אני כמעט נאנסתי במאהל לווינסקי, ואחרי שלושה שבועות מישהו בא לבקש אוכל, ולא היה לי אז הוא רדף אחרי עם סכין. תראה מי שעושה בעיות זה חלק מהמהגרי עבודה, תקרא להם, הפליטים. עכשיו, אני לא עושה הכללה, שלא יבינו אותי לא נכון. אני מגנה עליהם, אני רוצה שימצאו להם פתרון. כי קודם כל ואחרי הכל הם בני אדם. אני יודעת מקרוב על מקרים נוראיים שקורים כאן ואני חושבת שצריך גם להוציא החוצה את הסבל שלהם כי הם סובלים.
שולה קשת: להגיד די למצב הנוראי הזה שממנו סובלים כל התושבות ותושבים, בין עם זה ישראליות וישראלים, בין אם זה פליטות ופליטים.
סילבי ביטון: המיוחד בהפגנה שחברו עלינו אריתראים, שגם הם סובלים, שגם הנשים שלהן סובלות.
טדרוס אברהם: מנסים אנחנו להבין, בהפגנה הזאת, להבין את כל התושבים- גם פליטים וגם ישראלים. אז אם מבינים אותי ישראלים גם אני מבין אותם. אני רוצה שיבינו, האנשים הישראלים, שקודם כל אנחנו פליטים, פה יש לנו בעיה.
סילבי ביטון: ראש העיר, חייב, והוא יכול, לפתור את כל הבעיה האלו, יש לו יכולות. אם לדוגמה הוא סוגר לזוג שפתחו חנות. סוגר להם את החנות בגלל שאין להם רשיון. למה הוא מצפה? איך הם ישלמו שכר דירה? הם ילכו לגנוב.
מפגינה: אני רוצה שאתה (חולדאי) תחיה יום אחד בחיים שלנו פה בדרום תל אביב.

מגישה: מעבר לקריאה לטיפול בבעיית הביטחון האישי, נשאה ההפגנה מסר ברור של שיתוף פעולה ויכולת להתעלות מעל שיטת "הפרד ומשול", שנוקטות הרשויות גם בתחומים אחרים.

סוף תמלול הכתבה: כוח לקהילה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס