תמלול הכתבה: משט לעזה כנגד כל הסיכויים

קריינות: בזמן שבישראל חגגו את פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים והזכייה בתחרות האירויזיון, יצא משט הזדהות עם תושבי רצועת עזה מגטנבורג, שבדיה. המשט עובר בנמלי אירופה ומתקבל על ידי התושבים באהדה. המטרה של המשט, העלאת המודעות הבינלאומית למצב ברצועת עזה.
רזאל: אני מאוד גאה באירוע הזה כאן ואני מקווה שזה יעזור לתושבים בעזה.
ניל סנדרסון: לתושבי עזה יש את הזכות לנוע איך שהם רוצים, יש להם את הזכות לצאת ולהיכנס מתי שהם רוצים. יש להם את הזכות לדוג מול חופיהם.
אלן קל: אין לי ברירה אלא להיות כאן בגלל שזו מטרה מאוד חשובה. מה שקורה בפלסטין ובעזה זה נורא. אם אי אפשר לראות למה כל כך חשוב לסיים את המצור הזה על עזה חייבים לפתוח את העיניים ולראות יותר.
קנת' יונגקביסט: ברור שאני מקווה שהמשט יצליח לשבור את המצור על עזה. סליחה, איני מאמין שזה יקרה השנה.
אינגריד מטיאס: ישראל נעשית קשוחה יותר ויותר והאו"ם לא מסוגל לפעול, כך נראה.
פולק שימנסקי: המצור על עזה מזכיר לי אירועים דומים בהיסטוריה כמו המצור הבריטי על גרמניה ואוסטריה במלח"ע הראשונה, לדוגמה, בו נהרגו מאה אלף בני אדם.
תושבת גטנבורג: הבעיה היא לא הדת, אתה יכול להיות דתי אבל זה לא אומר שהדת שלך יותר טובה מדת אחרת וזה שאתה מאמין באלוהים לא נותן לך את הזכות להרוג מישהו אחר עבור חתיכה של אדמה.
קריינות: מטרת העל של משט החירות לעזה היא לפרוץ את המצור ולהגיע לחופי הרצועה, המשתתפים לא באמת מאמינים שמטרה זו מציאותית אך הם מבקשים להעלות את המודעות למצב גם בקרב אלו שמסרבים לראות את הסבל האנושי, ירי צלפים על מפגינים והפרת זכויות אדם על בסיס יום יומי.

סוף תמלול הכתבה: משט לעזה כנגד כל הסיכויים
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס