תמלול הכתבה: הפגנה – 48 שנה לכיבוש

קריינות: הרבה השתנה מאז 1967 – כדי לחפש מידע היה צריך ללכת לספרייה, הטלוויזיה הייתה בשחור לבן והערוץ הראשון היה רק בחיתוליו. אך נראה שדבר אחד לא השתנה – ההפגנות נגד הכיבוש. ביום ראשון 30 במאי, יצאו פעילים לציין 48 שנים לכיבוש שנעשה ב-67.
אורלי נוי: אחרי 48 שנים כבר אמרנו את כל מה שניתן לומר על הכיבוש: שהוא משחית, שהוא מצמית, שהוא ממית. אחרי 48 שנים, אנחנו יודעים היטב איך לתאר את הכיבוש. אנחנו רק עוד לא יודעים איך להפסיק להתייחס אליו כגזרת גורל.
דניאל: מה שנותן לי תקווה זה האנשים שנמצאים פה והידיעה שדברים יהיו יותר גרועים והיו יותר טובים וכנראה יהיו יותר גרועים שוב אבל כל הזמן יש אנשים שפועלים.
עירית: נכון שהקהל הוא חוזר על עצמו, רואים אותו בכל מקום, כמעט אותם אנשים, אבל זה חשוב להשמיע את הקול.
דלית באום: אני חושבת שהדרך היחידה לשינוי תצמח מכאן מבפנים, אבל תעזר גם בלחץ בכוח של הלחץ מבחוץ.
ענת אילון: אני באמת לא יודעת יותר מה אפשר לעשות. עושים הפגנות מייצגים, הפגנות בשטחים, מנסים לשנות חוקים, נראה לי שרק לחץ בינלאומי מסיבי יכול לשנות את המצב.
שחף ויסבן: אני מאוד מקווה שהחרם הבינלאומי יצליח ויכריח את הממשלה שלנו לקבל איזה שהן החלטות שקצת יקלו על הכיבוש או יסיימו אותו לחלוטין.
קריינות: בהפגנה נכחו פעילים ותיקים לצד חדשים יותר במאבק נגד הכיבוש. אך נראה שביניהם יש מחלוקת על ההישגים שהושגו עד כה.
ענת אילון: הוא נהיה לא אופנתי, איכשהו בשלוש שנים האחרונות אני מרגישה שהוא נהיה עוד פחות, הכיבוש הוא כל הזמן לאנשים נמאס לדבר עליו.
יעקב מנור: היו לנו כמה הצלחות, אי אפשר להגיד שלא. הצלחנו לשים את הנושא של הכיבוש על סדר יום כלשהו, גם בארץ וגם בעולם.
דניאל: המאבק נגד הכיבוש הוא מרגיש לי הרבה פחות מתוקשר, גם במסגרת המלחמות שקרו ואם זאת הוא נהיה יותר ויותר חשוב ככל שהמצב נהיה יותר ויותר גרוע.
דלית באום: התנועה נפתחה לגמרי, היום אנחנו מבינים שאנחנו לא תנועה ישראלית שאנחנו חלק מתנועה שמובלת ע"י פלסטינים.
עירית: אני חושבת שהקהל הישראלי מגיע יותר לגם פעילויות וגם הפגנות.
שחף ויסבן: היו כמה מלחמות נוראיות מלאות דם בעזה, אני מרגישה שאנשים נהיו יותר לאומניים ויותר פשיסטיים, תכלס השתנה רק לרעה.
קריינות: למרות חלוקי הדעות על דבר אחד כולם מסכימים – הכיבוש צריך להסתיים.
איימן עודה: בואו נאחל לכיבוש ביום ההולדת ה-48 שלא יחגוג את יום ההולדת הבא. אסור, אסור שיצור מפלצתי זה יחגוג יום הולדת חמישים.

סוף תמלול הכתבה: הפגנה – 48 שנה לכיבוש
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס