תמלול הכתבה: הריסה בעיניים פקוחות

מגיש: אין די במגעים שמתקיימים במשולש נתניהו - אבו מאזן - קרי, כדי לטשטש את פעולתם של מנגנוני הכיבוש והדיכוי. ביום רביעי שעבר בעיצומה של סערת הגשמים, הגיעו פקחי המנהל האזרחי מלווים בשוטרים רבים, לבצע הריסה של פחון בו מתגוררת משפחה משבט הג'הלין, בשטח E1 הסמוך למעלה אדומים. רגע של מציאות יום יומית.

חייל: כל האנשים זה הסוף של השרשרת, אף אחד לא מתקרב אליה. ומי שמתקרב יהיה בחוץ.

סולימן ג'הלין (אבו ראסן): אני גר פה באזור ויש לי 19 נפשות במשפחה.
הם באו עלינו בכוחות גדולים, נכנסו לבתים, רצינו לקחת ניירות, דברים מהבית, אמרו לנו אסור, רק הילדים וזהו. הוציאו מהבית, ואסרו עלינו להתקרב, והביאו בולדוזר והרסו.

עטאלה ג'הלין: היום הם לא הודיעו לעו"ד לא הודיעו לאף אחד, ניצלו את הזמן הזה שמזג האוויר כל כך לא טוב, שבאו פתאום בבוקר והרסו את הבית.
הם בעצם רוצים להוציא את כל האנשים מפה למה אומר שהשטח זה E1 . האנשים שגרים פה הם עברו מבאר שבע, ב-'48, ובאו לגור פה, הם כבר 60 שנה. עכשיו אם המדינה רוצה להוציא אותנו מפה, שתיתן להם משהו אחר.

מגיש: סולימן ג'הלין אמנם עיוור, אך ברור לכל מי שעיניו כן רואות, כי מדובר בהתעמרות. הרי לסולימן ולתושבים בג'בל אל באבא, אין סיכוי לקבל אישור בנייה ואין שום אלטרנטיבה לדיור. סביר להניח כי בעוד אנו צופים במהדורה הזו, הצריף של סולימן נבנה כבר מחדש.

סוף תמלול הכתבה: הריסה בעיניים פקוחות
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס