תמלול הכתבה: ערות: נשים מדברות מיניות

רוני הלפרן: במקום שאנחנו מדברות רק דרך פמיניזם, שאינו מכיר באפשרויות של 'הנאה תחת פטריארכיה', שחושב עליה במונחים של הכחשה עצמית ותודעה כוזבת, אנחנו מחמיצות או מוחקות ידע יקר, שיש לנו מחויבות ואינטרס לפענח ולהמשיג ואנחנו נשארות רק עם האפשרויות המדכאות, תרתי משמע.
קריינות: נשים וגברים התקבצו באוניברסיטת תל אביב לכבוד השקת רב המכר "ערות" שכתבה תמר מור-סלע. ספר שכריכתו בצבע ורוד פוקסיה האומר בלי בושה שעכשיו תור הנשים לדבר מיניות.
תמר מור סלע: מיניות של נשים מדוברת הרבה פעמים על צד הפגיעה. אבל דיבור על פגיעות מיניות והטרדות מיניות הוא לא דיבור על מיניות, הוא דיבור על אלימות כלפי נשים.
קריינות: הספר ממציא מחדש את המושגים תשוקה ועונג, שם אותם במישורים נוספים מלבד תחום המיניות. הוא מספר את סיפורן של נשים אמיתיות, שרובן אפילו מוצגות בשמן האמיתי.
תמר מור סלע: האייקון המרכזי של התרבות המערבית הוא אישה, שמה מריה. היא מניקה את ישו התינוק והחזה שלה חשוף וכולה חסודה. הגבר בסיפור צלוב, רגליו מקופלות זו על זו כרגלי אישה חיוורת. הוא זה שנושא את הסבל. אבל מי שמבקש הצלה וחסד - מתפלל אליה, אל מריה. מושא התפילה הוא אישה, אישה שהרתה ללא גבר ונותרה בתולה. מצד אחד היא סמל האימהות ומצד שני יש שמה חיסול מוחלט של המיניות.
קריינות: ד"ר רוני הלפרן, ד"ר כנרת להד, והאמנית שירה ריכטר נאמו באירוע כל אחת מזווית ההתמחות שלה.
רוני הלפרן: הטקסטים כתובים באופן שמזמין את הקוראת להקשבה פתוחה, מתוודעת, חוקרת ולומדת. הם מאפשרים לנו כנשים בתוך תרבות גברית, לחזור ולתבוע מחדש את הגוף המיני, להכריז עליו ובאמצעותו - ריבונות.
תמר מור סלע: ודבר אחד נוסף שעולה מתוך הספר הוא הפחד של נשים מפני התשוקה שלהן. בעצם שהתשוקה הזו עלולה לשרוף, הוא כמו אש שעלולה לאכל אותה. ואז היא אומרת 'קברתי את המפלצת, החזרתי את הג'יני אל תוך הבקבוק'.
כנרת להד: את מאפשרת לנו, בספר שלך, איזשהו ספקטרום רחב שגם מאפשר לנו לחשוב על מיניות בצורה חדשה ולא בצורה פלקטית. לא של מיניות בצד אחד שהיא וואוו, מדהימה, על גג העולם לבין א-מיניות שהיא חולי, פתולוגיה, דיכוי ודיס-פנקשייין.
הוא מציג סיפורים, בקולה של תמר, של נשים שאנחנו לרוב לא שומעות את קולן. ובתור חוקרת שעוסקת המון באייג'יזם, בגילנות, ובהפליה על רקע גיל והאופן שבו גם תופשים נשים מעל גיל מסויים כא-מיניות, אני חושבת שהספר שלך מהפכני. 

סוף תמלול הכתבה: ערות: נשים מדברות מיניות
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס