תמלול הכתבה: גאים לאמץ

קריאות בהפגנה: רוצים שוויון, שוויון זכויות, שוויון מלא ולא פחות.
חן אריאלי: אנחנו ראויות וראויים להיות הורים, להקים משפחות מלאות אהבה וגאווה בישראל. אנחנו לא כאן רק כדי שתוכלו להתהדר בנו מעל בימות בינלאומיות, לא כאן כדי שיהיה לתיירים מה לעשות ביוני. אנחנו דורשות שינוי.
קריינות: אלפים הפגינו במחאה על הודעת המדינה לבג"צ כי לא תאפשר לזוגות שאינם סטרייטים לאמץ ילדים בטענה שמשפחות חד מיניות הן חריגות ואף עלולות להעמיס מטען נוסף על הילד.
נועה אברון: האם בכלל למישהו יש ספק שאביבה היא אמא שלי לכל דבר? שתי האימהות שלי שתומכות בי כמו שרק הורים יודעים לעשות, אני לא מצליחה להבין איך אפשר להגיד עליי שאני שונה מכל אחד ואחת מכם רק בגלל הבית שבו גדלתי. תסתכלו לי ממש בלבן שבעיניים ותגידו לי שאני נראית לכם חריגה.
אביבה: זה היה מאוד מרגש בעצם ברגעים האלה כל ההיסטוריה עוברת לך בראש, מאיפה התחלנו ולאן הגענו. ומה שקורה היום עם כל אותם צעירים שרוצים להיות הורים ולא יכולים
ניצה סקאל: מי מעז לומר על הבן שלי שהוא סוג ב'? מי מעז לפסול אוכלוסייה שלמה סביבי? זה פשוט דבר שלא יעשה במדינה בשנת 2017.
נעמה אביטל: הכל נובע מתוך מקום חשוב של דת ומדינה שמנסים למגר פה "תופעה" שהיא בעצם המציאות. המדינה מאוד מאוד שמחה לקבל את הכותרת של "ישראל מדינה ליברלית", בזכותנו, בזכות המאבקים שגם אנחנו נאצלנו לעשות כדי לקבל בכלל את המצעדים האלה יש פה צביעות מן הסתם מזעזעת.
אורלי וייסברג צור: אנחנו המדינה, אנחנו הציבור, ואת - ממשלת ישראל - במקום להפלות, להפריד, לזרוע הרס ושנאה תתחילי לייצג אותנו את הרוב השפוי.
שירן עוזרי: יש מורכבות באימוץ, אנחנו מכירים בזה, אבל המורכבות לא קשורה לזהות המינית של ההורים. כשיש הורים תומכים, אוהבים, מבינים, מכילי אימוץ אז זה יצליח.
קריינות: רבים מהזוגות הלהט"בים זוכים להיות הורים דרך פונדקאות שלרוב נעשית בחו"ל בהליך יקר מאוד זאת משום שלא ניתנת להם האפשרות להליך של אימוץ.
שלו אל-תר בר-און: אנחנו כבר שנתיים בתהליך של פונדקאות, שנתיים של עליות ומורדות, של בירוקרטיה. שנתיים שבהם המדינה שולחת אותנו לארה"ב, לקצה השני של העולם, לשלם סכום של חצי מיליון שקל, סכום שהוא לא נמצא אצלנו בכיסים, רק בשביל להגשים את החלום את הזכות הבסיסית להיות הורים. אימוץ כולם יכולים. ואנחנו נהיה אבות ואנחנו נהיה אבות גאים.
חן אריאלי: זכויות חיים כץ, זכויות איילת שקד, אלה הזכויות שלנו אתם לא עושים לנו טובה.

סוף תמלול הכתבה: גאים לאמץ

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס