תמלול הכתבה: סוגרים את הפקולטה למדעי הניצול

עליזה טלקר: איפה הותק שלי? איפה הותק שלי? הותק ש-20 שנה אני עובדת, אין לי תנאים אין לי פה שום תנאים אני עובדת 20 שנה אף אחד לא מכיר אותי. בשביל זה אני רוצה העסקה ישירה.
קריאות בהפגנה: די לניצול, די להעסקה קבלנית.
אנה: אנחנו רוצים להעביר את כל עובדי הניקיון והאבטחה באוניברסיטאות להעסקה ישירה, אין שום סיבה הגיונית שכל המערך החשוב הזה שזה אבני בניין של ההשכלה, פתאום יהפכו למשהו שהוא שולי.
מיכל: גם מפטרים אותם כל כמה חודשים, גם הן לא מקבלות את כל הזכויות כמו שעובד אוניברסיטה מקבל, לדוגמא, אבא שלי שעובד באוניברסיטה, אני יכולה ללמוד בחינם הילדים שלהם לא יכולים ללמוד בחינם.
טל דקל: עובדי הקבלן מתחלפים מפעם לפעם לפי המכרזים, ואז פשוט הן מאבדות את כל הזכויות שהן הצליחו איך שהוא לצבור.
עלי תולת: מאז חודש ספטמבר עד עכשיו יש הרבה עובדים שלא קיבלו הפרש לפנסיה וקרן השתלמות. אז זה בעיה קודם כל שאנחנו עוברים מקבלן לקבלן התנאים שלנו מתדרדרים פה ושם. אנחנו רוצים שההסתדרות תיקח אחריות, אנחנו גם כן עובדים במגזר ציבורי, באוניברסיטאות ואנחנו מבקשים מההסתדרות שיעזרו לנו.
נדב אהרוני: אם זה תלוי בנפתלי בנט, במשה כחלון בביבי ובכל קובעי המדיניות, חברות הקבלן ימשכו להרוויח ויגדילו את הרווחים זה תלוי במאבק בחברות קבלן ובממשלה שאחראית למדיניות הזאת. אנחנו חושבים שההסתדרות צריכה להשתמש בכוח שלה ולשבות נגד זה ולהיאבק נגד זה אפשר לחסל את חברות הקבלן ולהעסיק את כל העובדים באופן ישיר.
קריאות בהפגנה: כל עובד הוא עובד אין סוג א' אין סוג ב'.
יוסי יונה: ממשלת ישראל ומשרד החינוך הם שמאפשרים את ההעסקה הפוגענית והקבלנית הזו.
פאני דלמר: אני מגיעה בכל בוקר לעבודה באוניברסיטה בדיוק כמו המרצים, הדוקטורים והפרופסורים. אבל אני עובדת קבלן כי אני בינתיים והחברות שלי לא מתפרנסות בכבוד, אנחנו לא נהנות מזכויות שוות כמו שאר העובדים באוניברסיטה. האם כשאתם אומרים שקשה לכם לנהל כוח אתם, זוכרים שאני בן אדם?
אורנה עמוס: המטרה שלנו זה שעובדות יקלטו בתוך ועד הסגל המנהלי הטכני תחת הסכם קיבוצי מיטיב ומשופר וטוב ולא יהיו יותר עובדות קבלן, זאת המטרה שלנו.
מאיה: כולנו מכירים אנשי הייטק, מתכנתים, מהנדסים, מרצים, מורים ועובדים סוציאליים שהם עובדי קבלן והרשימה עוד ארוכה, התופעה הזאת לא פוסחת ולא תפסח על אף אחד מאיתנו, היא לא תופעה שולית שקורית במקצועות מסוימים. היא חלק משיטה, היא חלק ממדיניות, היא חלק מאידיאולוגיה ומתכנית מוסדרת וברורה שמטרתה להחליש את העובדים, להחליש את ועדי העובדים וארגוני העובדים ולחזק את בעלי ההון.
קריאות בהפגנה: זאת לא טעות, זאת מדיניות.

סוף תמלול הכתבה: סוגרים את הפקולטה למדעי הניצול

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס