תמלול הכתבה: האם טראמפ טוב לקהילה הגאה?

מתוך השבעת טראמפ לנשיא: אני, דונלד ג'ון טראמפ נשבע בזאת
-שאבצע בנאמנות
-שאבצע בנאמנות
-את תפקיד נשיא ארצות הברית
-את תפקיד נשיא ארצות הברית
ברכותיי, אדוני הנשיא

חן אריאלי: עוד גבר לבן מטריד בעמדת מפתח, אם לא העמדה הכי חשובה בכל העולם, מטריד אותי באופן אישי עוד לפני הזהות הלהט"בית שלי, הלסבית, אלא קודם כל הזהות הפמיניסטית שלי.

אוון כהן: מבחינת להט"ב, הגישה הכללית של טראמפ ובכלל של הימין, לא המשיחי והנוצרי אבל הימין בכלל בארצות הברית, היא גישה של פחות מעורבות. וככל שתהיה פחות מעורבות של הממשל, כך לדעתי גם ללהט"ב יהיה יותר טוב.

ארין טולדנו-פרג'וב: אני כבר מתחילה לראות מהיום שטראמפ החליט שהוא מתמודד לנשיאות איזושהי הדרדרות מסוימת במצב של הקהילה הגאה, בייחוד בפשעי השנאה והאלימות והתקיפות שמופנים כלפי הקהילה הגאה בארצות הברית, בין אם זה בבתי הספר או בכלל במרחב הציבורי. יש המון געגוע ונוסטלגיה לכהונה של אובמה בקרב הקהילה הגאה, אבל אני חושבת שזאת נוסטלגיה שהיא מוטעית. זה איזשהו געגוע שהוא לחלוטין מוטעה, כי נכון שמצד אחד השגנו צעדים שהם משמעותיים אולי בעיני חלק מהקהילה, למשל נישואים גאים, אבל מצד שני כן ניתן לראות שמספר הרציחות של נשים טרנסיות לא לבנות בארצות הברית עלה באופן ממש משמעותי בכהונה של אובמה.

אוון כהן: אני חושב שאובמה דאג למגזר מאוד מסוים בקרב הקהילה, שזה אותם האנשים שאנחנו "אוהבים" להכפיש, אותם הפריבילגים, אותם האנשים שיכולים לתמוך בו כלכלית ואלקטורלית. וזה האנשים שהוא תמך בהם.

חן אריאלי: כלומר להגיד שאובמה היה טוב ללהט"בים? כן, במשמרת שלו קרו דברים טובים ללהט"בים, אבל גם הרצח באורלנדו קרה במשמרת שלו. והוא לגמרי בעיניים שלי תגובת נגד לאיזשהו מהלך מתקדם ופרו-להט"ב שהיה באמריקה. נרצחו שם 49 איש, על עצם היותם להט"בים. זה פשע שנאה מהגדולים בעולם כלפי הקהילה שלנו, וזה קרה במשמרת שלו. אז זה הופך אותו לפחות פרו-להט"ב? לא. אבל הרבה דברים קורים ברחוב עצמו ולא בבית הלבן.

אוון כהן: אני חושב שיש כאן בעיה מאוד מאוד קשה עם פנס, סגן נשיא ארצות הברית, וגם עם כמה מהשרים והמזכירים שהוא מינה לתפקידים השונים. חלק מהם הם אנשים חשוכים לחלוטין. כלומר אין בזה שום ספק. מצד שני אין שום ספק שהוא מינה אותם בגלל צרכים פוליטיים. כולנו בפוליטיקה צריכים להתחשב גם בגופים האחרים שתמכו בנו, ולכן הוא מינה אותם. אני חושב שמי שיתווה את המדיניות בסופו של דבר זה יהיה הנשיא, במקרה הזה טראמפ.

חן אריאלי: בכל זאת, טראמפ הוא הנשיא הרפובליקני הראשון שהצטלם עם דגל הגאווה, גם אם זה לצורכי קמפיין הוא עדיין עשה זאת ותמונה שלו מתנוססת ברשת עם דגל הגאווה אז אני מאמינה שאולי הוא יהיה פחות להטופוב ממה שנדמה לנו. אבל זה לא מקטין את המאבק, זה רק אומר שצריך להיות יותר יצירתיות באופן שבו נשיג את השוויון שאנחנו מחפשות.

 

 

סוף תמלול הכתבה: האם טראמפ טוב לקהילה הגאה?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס