תמלול הכתבה: עואד אבו פריח מרהט

ד"ר עואד אבו פריח, מאל עראקיב - רהט, אני ד"ר לכימיה, ראש המחלקה לביוטכנולוגיה במכללת ספיר. אני פעיל חברתי, גם בעמותת אל עראקיב. אני נשוי, תשעה ילדים.
ב-95' כשסיימתי דוקטורט, הייתי צריך לעבוד בחברת תרופות, אז הייתי צריך אינטרנט, חשמל, מים. קניתי אדמה ברהט ובניתי בית ברהט כי לא היו מקבלים אותי לעבודה אם לא היה לי את התשתיות שצריך כדי להיות עובד בתוך חברת תרופות.
אל עראקיב זה האדמה שלנו במקור וזה החיים שלנו באל עראקיב יש בית קברות באל עראקיב, סבא שלי קבור באל עראקיב סבתות שלי וגם אח שלי, אבא שלי, סבא שלי כל המשפחה שלי באמת קבורים באל עראקיב. אני גם אמרתי לכולם, לא חשוב איפה אני אלך לעולמי, איפה אני אמות, אני רוצה שיחזירו את הגופה שלי לאל עראקיב ויקברו אותי באל עראקיב ליד אבא שלי וליד האדמות המקוריות שלנו.
בהתנתקות מעזה אני הייתי ראש מחלקה והיו שני סטודנטים שלי שהתנתקו מעזה באו וסיפרו לי את הסיפור של הריסת הבית שלהם ואני לא אשכח את זה בחיים שלי, אמרו לי "היום אנחנו מרגישים את מה שאתם מרגישים בתוך היישוב שלכם אל עראקיב שהרסו את אל עראקיב איך חייתם. ואנחנו עכשיו מרגישים איך אנחנו חיינו". אני מאד עזרתי להם, אפילו, אתה יודע, לפנים משורת הדין לקבל עוד מבחן ועוד מבחן ועוד עזרה. הם סיימו את התואר שלהם בכבוד, ושלחו לי מכתבי תודה ואני חושב שהם אמרו את זה, "אם לא אתה היית ראש המחלקה שלנו, אנחנו לא היינו מצליחים לסיים את התואר שלנו ולעבוד בכבוד כי אתה ידעת מה אנחנו מרגישים, כי אתה עברת את זה על בשרך".

סוף תמלול הכתבה: עואד אבו פריח מרהט

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס