תמלול הכתבה: ראידה מחאמיד ממועאוויה

אני ראידה מחאמיד מכפר מועאוויה. בת 46, אם לשלושה ילדים. אני עובדת בדואר, פה ביישוב, במרכזי החלוקה. בנוסף, אני רכזת של תנועת הנשים הדמוקרטיות באזור אום אל-פחם.
עבדנו קשה מאד, כדי שלנשים תהיה השכלה בכל התחומים בחיים והן מאד מרוצות מזה. אבל בשלב מסוים זה נמאס עליהן והן אמרו "עד כאן, אנחנו רוצות משהו רחב יותר מעבר להאזנה להרצאות". מה בעצם הן רצו? הן דרשו בראש ובראשונה אפשרויות כלכליות. כידוע הכלכלה היא בסיס המשפחה והבית. כשהילד או הילדה מקבלים את כל צרכיהם בבית, זה מוריד מהלחץ ומהאלימות במשפחה. ואין הזדמנויות תעסוקה לנשים. בנוגע לצעירות שכן יוצאות ללמוד והולכות לאוניברסיטאות, למרבה הצער גם אלה שמסיימות ארבע שנים באוניברסיטה, הולכות אחר כך לעבוד בסופר פארם, במקדונלדס, בקסטרו, כדי שתהיה להן עצמאות כלכלית.
ראיתי בעיות בתוך ביתי, ראיתי בעיות אצל שכנתי, ראיתי בעיות גם אצל אחותי, ראיתי בעיות אצל כולן. הרגשנו שיש מחסור, שאנחנו צריכות לצאת ולהשמיע את קולנו. שאנשים יראו אותנו, שנגיד: "אנחנו קיימות!". כשהיו הפגנות נגד רצח נשים, כשהיינו  נפגשות במועדון היינו יוצאות בקול אחד ומשתתפות בהפגנה נגד רצח הנשים.

סוף תמלול הכתבה: ראידה מחאמיד ממועאוויה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס