תמלול הכתבה: לוריה דלה מכפר יאסיף

אני לוריה דלה מכפר יאסיף שבצפון. אני לומדת בבאר שבע פוליטיקה וממשל, תקשורת ומגדר. אני בת 21 וכרגע אני רק לומדת ועובדת כמלצרית. אני יכולה להגיד שאני הערבייה היחידה בת גילי בפקולטה בה אני לומדת. אז -היחס עצמו של להיות ערביה יחידה בין 150 יהודים, משקף את היחס להיותך מיעוט במדינה יהודית.
שנת הלימודים הראשונה הייתה עבורי קצת קשה, כי השפה שלי עדיין לא הייתה ממש טובה. הכל בעברית, את צריכה לענות בעברית ואת צריכה שתהיה לך שפה טובה כדי שיבינו אותך. אז היה קצת קשה אבל אחר כך התקרבתי אליהם ולמדתי איך להיות חברה שלהם, כשאני בלימודים אין לי חברים ערבים, כל החברים שלי יהודים. אין לי שום בעיה בעניין הזה, להיפך, יש לי הרבה חברים יהודים.
אצלנו כל המשפחה קומוניסטית - חד"שניקית. אני מאמינה בחיים משותפים, בדו-קיום, בשתי מדינות לשני עמים ובזה שאנחנו חיים ערבים ויהודים במדינה אז אנחנו חייבים להתרגל אחד לשני ולנסות לחיות ביחד בשלום.
"אחד על אחד" הוא פרויקט מפגשים בין סטודנטים ערבים לסטודנטים יהודים. סטודנט ערבי יושב מול יהודי והם בשיחה של אחד על אחד בלי השפעה של שום צד נוסף. שאלות מהיום למשל - מה המשמעות עבורך כערבי שאתה לומד באוניברסיטה ששמה "בן-גוריון"? והיהודי בשבילו זה משהו מאד טבעי, אבל בשביל הערבי זה לא – בן גוריון הוא מקים המדינה. 
(אני מקווה) שנקבל אחד את השני, כי אנחנו בני אדם לא כערבים ויהודים.

 

סוף תמלול הכתבה: לוריה דלה מכפר יאסיף

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס