תמלול הכתבה: די לרצח נשים

זינב אגבריה: נור, שבוע לאחר החתונה השנייה שלה, היא נרצחה, בגלל שהיא אישה. בגלל שהיא קמה וברחה מבעלה הראשון שכל יום ניסה לרצוח אותה. לא פיזית אבל נפשית. ובסוף הוא כן רצח אותה.
סמאח סלאימה: היום כולנו עומדים ביחד, תושבי העיר (רמלה) ואנשים מבחוץ. זאת סוגיה פוליטית, סוגיה דתית, גברים נשים וילדים לכולנו יש מסר אחד- ההרג חייב להסתיים.
קריאות בהפגנה: הנשים הן לא מספרים- הן חיים וחלומות!
הנשים מתות- החברה שלנו לא תשתוק

פאיז מנסור: פשע הרציחות הזה, שהפך מאיים על הוויתנו ומרקם חיינו המשפחתי והחברתי, הורג חפים מפשע, והורס בתים ומשפחות ומשאיר אחריו שכול יתמות ובהלה.
הנא עמורי: זאת בעיה שמתחילה מכל בית בעצם זה מתחיל מההורים ואיזה מסרים הם מעבירים לבת ולבן, לאח ולאחות בתוך הבית. כל סוגי האלימות האלה בעצם נובעים מהמעמד הלא שווה של אישה אל מול גבר וזה נותן לגיטימציה. אני חושבת שגם אם זה שהממשלה לא מתייחסת לאירועים כאלה וזה לא עומד על סדר היום הציבורי גם התקשורת הממסדית לא מסקרת מקרים כאלה. ואם היא מסקרת אותם אז שוב זה אותה תפישה של זה עניין של הערבים המפגרים האלה ככה הם פותרים ביניהם את העניינים.

קריאות בהפגנה: הנשים מתות והמשטרה יושבת ושותקת
חנין זועבי: אנחנו מאשימים את המשטרה שהיא מזניחה ובאופן רשלני מכוון היא לא עושה את המאמץ שהיא יכולה לעשות כדי לתפוס את הפושעים. ככה שלפחות 80% מהתיקים הם תיקים ללא פיענוח. היא רוצה להפקיר את כל החברה הערבית לא רק להפקיר את הנשים שנרצחו אלא להפקיר את כל החברה.
קריאות בהפגנה: אין מענה במשטרה- כאילו כלום לא קרה

סוף תמלול הכתבה: די לרצח נשים

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס