תמלול הכתבה: מספיק שיצעקו "מחבל, מחבל"

אדם חדור: מפחיד לדבר ערבית, כי קודם כל מי שלידך יהודי לא מבין את השפה אז מה שאתה הולך לדבר זה כאילו שאתה או מדבר עליו או כאילו עושה תכניות עם לא יודע מי, מחבל או משהו. זה מה שהוא חושב, לא מבין שאתה מדבר עם אמא שלך.

דועא קונדוס: האווירה ביפו כרגע היא שכל ההורים מאד מפחדים, כל הזמן שואלים על הילדים שלהם ולא רוצים שהם יצאו לכל מיני מקומות.

אדם חדור: אני עובד במאפיה משפחתית, "מרגוזה", ואני יוצא בשעות יותר מידי מוקדמות, ארבע וחצי – חמש ופתאום תפסה אותי הניידת ברחוב. מה אתה עושה? הולך לעבודה. תסביר לי איך, כאילו, למה, מה אתה הולך לעשות אין מקום שפותח עכשיו. לך תסביר לו שאתה הולך לעבודה ויש לך הזמנות לעשות.

דועא קונדוס: אני עושה קורס פסיכומטרי ואני מרגישה שמסתכלים עלי בצורה לא... כאילו, הינה היא באה, יש לה תיק, לא יודעים מה יש לה בתיק.

אדם חדור: אני בנתיים נשאר בבית לא יוצא הרבה וכל פעם שאני יוצא אבא שלי משגע אותי, "איפה אתה? איפה אתה?" "הגעת? וזה... תתקשר אלי כשתגיע."

דועא קונדוס: בבית מאד לוחצים עליי, יש וויכוח אם אכסה את הראש שלי או לא אכסה את הראש שלי כי המצב מאד מפחיד. מבחינתי זאת הזהות שלי, ואני לא יכולה להחביא אותה בגלל שמישהו אחר מפחד ממנה. אפילו אם אני אלך ברחוב וירביצו לי, אני לא אסתיר את הזהות שלי ולא אוריד את החיג'אב.

עבד אבו שחאדה: לחבר'ה הצעירים במיוחד אנחנו אומרים להם לא לשבת בגינות ציבוריות בגלל פחד שהמשטרה תתקוף אותם כסגירת חשבון לאור ההפגנות שהקיימו יום שני.

אדם חדור: לא משנה אפילו אם אני עכשיו ממהר לאן שהוא, רק ריצה קלה חושדים בי, ממש חושדים בי. "מה אתה עושה?" "למה אתה רץ?"

עבד אבו שחאדה: מספיק שהמון שיצעק "מחבל, מחבל" על כל אזרח ערבי שהולך ברחוב והחיים שלו נמצאים בסכנה. משטרת ישראל, כפי שתועד, לא מנסה לנטרל בדרכים של לשמור על חיי האזרח אלא ישר יורה והורגת.

אדם חדור: דוד שלי, שאמרו לו "תוציא את מה שיש לך בכיס" עכשיו אם הוא מכניס את הידיים לכיס השוטר בטח יירה בו או ירביץ לו בגלל שהוא חשב שהוא רוצה להוציא משהו מהכיס ולפגוע בו. אז דוד שלי הרים את הידיים, אמר לו "בוא חפש".

דועא קונדוס: זה חלק כמובן ממה שרוצה השלטון, הוא רוצה שנהיה אזרחים שלא יוצאים להפגנות ואומרים את דעתם. זה מה שהוא רוצה, להפחיד את החברה, לגרום להם לשתוק.

סוף תמלול הכתבה: מספיק שיצעקו "מחבל, מחבל"

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס