תמלול הכתבה: הצילו! נעצרתי – שלח

קריינות: אם הזדמנתם להפגנה סוערת ומצאתם את עצמכם נגררים לניידת כששני שוטרים אוחזים בכם, סביר להניח שבשעות הקרובות איש לא ידע מה עלה בגורלכם, מפלס החרדה של קרוביכם יעלה ואתם תאלצו לחוות ניתוק מהעולם החיצוני, מסדר היום, מהמשפחה. בדיוק לשם כך, אמנסטי אינטרנשיונל משיקים אפליקצייה חדשה- "לחצן מצוקה" שמטרתו לאפשר לכל מפגין לשלוח שדר מצוקה בדיסקרטיות ברגע שנעצר.
יונתן גר: אנחנו רואים משטרים מנסים להתמודד עם מה שהם רואים כאתגרים טכנולוגיים. מציאויות שבהן אנשים פשוט מועלמים, אדם יכול להיעצר על ידי השלטונות אבל זה לא מעצר כמו שמגיע לך שיחת טלפון והנה עורך דין, אנשים פשוט מועלמים. המקרים בישראל הם פחות מקרים של העלמות, אבל עדיין, אם משהו מארגן הפגנה בכל נושא שלא יהיה, אם נעצרים בה אנשים, חשוב שהם יוכלו לתקשר את היותם עצורים. שידעו מה עלה בגורלם, אפילו בארץ זה קורה ובוודאי במקום רבים ושונים ברחבי העולם. המקרים בישראל הם פחות מקרים של העלמות, אבל עדיין, אם משהו מארגן הפגנה בכל נושא שלא יהיה, אם נעצרים בה אנשים, חשוב שהם יוכלו לתקשר את היותם עצורים. שידעו מה עלה בגורלם, אפילו בארץ זה קורה ובוודאי במקום רבים ושונים ברחבי העולם.
אנחנו רואים בתקופה אחרונה התנהגויות משטרתיות שונות ביחס לנושאים שונים, אני חושב שהפגנות בנושא חוק פראוור בשנה האחרונה היו דוגמא להרבה מאוד מקרים של אלימות מיותרת, של השתקה. אז בהחלט במישור הזה ראינו החרפה, זה לא האלימות הקיצונית ביותר שחוו קהילות של מפגינים בארץ מאז ומעולם, אבל בהחלט, בהסתכלות על השנים האחרונות יש מגמה מאוד מדאיגה.
קריינות: במסגרת תחרות לפיתוח אפליקציות של אנדרואיד, הצוות הטכנולוגי של אמנסטי בלונדון פיתח את האפליקציה שנוסתה בשיתוף מאות אקטיביסטים ברחבי העולם בזמן אמת. האפליקציה ישימה כמובן בשלל שימושים במצבי חרום, בין היתר- חטיפה.
יונתן גר: בין השאר ההשראה לטכנולוגיה הזו נשאבה מאפליקציות דומות שמשרתות למשל נשים והחשש מאונס. לכל מני סיטואציות זה יכול להיות רלוונטי, כאן יש התאמה לצרכים של פעילי זכויות אדם, אבל אני יכול לחשוב על שלל שימושים, סתם דוגמא אחת היא מקרה החטופים עכשיו, כמובן שהיכולות לשלוח מידית הודעת מצוקה שכוללת נתוני ג'י פי אס יכולה לסייע במקרים רבים, לכל אדם.
קריינות: אמנם גם אפליקציית טרמפים כבר קיימת, אך בין היתרונות הבולטים של אפליקציית "לחצן המצוקה" הם הסוואתה בפאנל האפליקציות בדף הכניסה, נוחות הפעלתה באופן מוסתר וכמובן היתרון המכריע- מיקומו המדויק של המשתמש בג'י פי אס על גבי "גוגל מאפס" המתעדכן אצל המוטבים בכל מספר דקות. האפליקציה זמינה להורדה בחינם "בגוגל פליי".

סוף תמלול הכתבה: הצילו! נעצרתי – שלח

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס