תמלול הכתבה: כיפות ברות השגה

 

מגישה: מאהל מחוסרי הדיור שבמתחם ארלוזורוב בתל אביב, הוא אחד הגדולים בארץ ובכל יום נוספים דיירים חדשים. הדחפורים שבונים את הרכבת הקלה יגיעו בקרוב גם אליו. עד אז, מספר פעילים חברתיים התארגנו כדי למצוא פתרון ראוי יותר למחוסרי הדיור.

אליאן מרשק: אלו כיפות מחסה שנראות בעצם כמו חצי כדור והן נותנות את היכולת להתכסות מפני גשם, מפני האלמנטים והדבר הכי חשוב שזה גם מבחינת המרחב, זה מאפשר מרחב מחייה הרבה יותר מרווח.

אלכס רוסוב: אי אפשר להגיד שאין עם זה בעיות אבל בגדול זה איכשהו הגדיר את המרחב, והוא אפילו נותן איזה תחושה של יותר הגנה וכאלו. אפשר להגיד בגדול זה משפר, עמיד ברוחות וכל מני כאלו, אפשר להחליף לו הכיסוי של הכיפה ולהתאים אותו לקיץ ועוד הפעם להתאים אותו לחורף.

מגישה: במאהל תשע כיפות גיאודזיות שהוקמו עבור מחוסרי הדיור בעלות של כ-1,000 שקלים לכיפה במימון תרומות.

דבי קיי: מישהו שתורם כסף קונה כיפה לבן אדם שגר ברחוב, ואז זה עושה משהו לאנשים שקוראים על זה בפייסבוק ולאט לאט אנחנו מגייסים את הכסף ככה.

מגישה: השלב הבא מבחינת הפעילים הוא רכישת פאנלים סולאריים עבור דרי המאהל ושיתוף פעולה עם סטודנטים בטכניון להקמת כיפות גיאודזיות משודרגות.

כתב: את חושבת שהמיזם הזה עשוי להתרחב למקומות נוספים?

דבי קיי: אני מאוד מקווה זה לא חייב להיות רק בארלוזרוב, יש אלפי הומלסים במדינת ישראל וצריך לפתור את הבעיה הזאת.

מגישה: עד שהמאהל שבמתחם ארלוזרוב יפונה בגלל עבודות התשתית לרכבת הקלה, נערך כאן ניסוי חברתי אופטימי למיסוד, חלקי אמנם, של דרי הרחוב.

סוף תמלול הכתבה: כיפות ברות השגה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס