תמלול הכתבה: קרן אור מימיני

 

מגישה: ברב שיח שהתקיים בשבוע החולף ודן בפתרונות למבקשי המקלט החיים בישראל, הציג הפובליציסט בן דרור ימיני גישה מפתיעה ביחס לקליטתם.

בן דרור ימיני: לא רוצה חולות, ולא סהרונים, ולא פה ולא שם, לא רוצה! אני רוצה את הפתרון ההומני, והפתרון ההומני שאני הצעתי פשוט- לתת לכולם אישורי עבודה. את כל המנגנונים שהיום מפעילים נגד מבקשי המקלט, בוא נפנה למקום אחר לגמרי, א. אישורי עבודה, ב. בוא ניקח איזה אחוז מסוים 20, 30, 40 אחוז, אני לא כמה מהשכר שלהם ונאמר- זה עומד לרשותכם, ליום שבו תמצאו את המקום לחזור אליו

מגישה: האכסניה שבה התקיים הדיון, בית הכנסת, השפיעה לא במעט על התכנים.
אורית מרום: ושוב בית כנסת, ושוב רגע אחד לחזור לתורה למרות שאני ממש לא תלמידת תורה, וללכת ל- "וגרים הייתם בארץ מצריים". זה לחיות במקום שבו רואים בכל אדם את צלם האלוהים, וזה מבחינתי ציווי 'זכויות אדמי' מהותי, בסיסי, ולכן אני מגדירה את עצמי מאוד כיהודייה.

מגישה: הפתרונות שהוצעו מנסים לכפר על חדלונה של המדינה, אך לא מדביקים את המצוקה והרדיפה שחווים מבקשי המקלט.

ג'וני גורדון: כל בוקר קשה לי, כל כך קשה לי, איך אני מרגיש ככה? אני מסתובב בתחנה מרכזית וזה וזה, פתאום בא אלי מישהו שוטר משטרה לוקח אותי ישר, המתקן הזה שהוא אומר עכשיו, ארבע גברים מהכפר שלי יש לי, שנתיים אף אחד לא בדק אותם, כל הגוף שלהם סימנים. יש שוטרים שמה, שביום מרביצים. כל הזמן אני בוכה, למה, מה עשיתי? נכנסתי למדינת ישראל לבקש מקלט.

 

סוף תמלול הכתבה: קרן אור מימיני

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס