תמלול הכתבה: אצלנו בחצר

מגישה: ובשבת בבוקר, בגינה הציבורית של שכונת שפירא בדרום תל אביב, מתקיימים בדרך כלל טקסי אבלות של התושבים האפריקאים. בשבת האחרונה, הקדימו את באי הטקס תושבי השכונה הוותיקים, כדי לקיים במקום פיקניק במטרה להשיב את הגינה לידיהם.

סוזי כהן: המטרה הייתה בעצם לחסל את טקסי האבלות של הקהילה האריתראית, ולא לתת להם לערוך את זה בגנים האלה. הגנים האלה שייכים לתושבים והגיע התושבים באמת ידאגו לעצמם כי אין אף גורם, לא ממשלתי, לא עירייה, פשוט הגורמים האלה לא אחראים על שכונות הדרום. אז מהמקום הזה קמנו והחלטנו שאם אף אחד לא דואג לנו אנחנו נדאג לעצמנו.
מגישה: למערכת היחסים המתוחה בין התושבים הוותיקים למבקשי המקלט יש להוסיף את החלטת עיריית תל אביב להגביר את האכיפה נגד כנסיות הפליטים. מהלך זה יוביל להגברת המאבק על השטחים הציבוריים אליהם יגיעו אלו שאיבדו את בתי התפילה שלהם. לאחרונה התקיים מפגש למידה שעסק בפתרונות האפשריים למצוקתם של מבקשי המקלט ושל תושבי דרום תל אביב כאחד.

מועתסם עלי: התושבים שאנו גרים איתם בשכונות בדרום תל אביב, או באילת, או באשדוד, בשכונות ובעיריות השונות, הם גם סובלים לגמרי, הם סובלים מאוד, אנשים חלשים, אבל הממשלה גם לא דואגת להם, ומעל זה הביאו אנשים יותר חלשים, וגרים בשכונה אחת, אנחנו מבינים את הנטל, והוא מאוד כבד. כששחררו אותי מכלא סהרונים ונתנו לי כרטיס אוטובוס לתחנה מרכזית, ולא מכיר אף אחד, לאן אני אלך הגעתי לגינת לוינסקי וזהו. כל האנשים הגיעו בצורה כזו.

שרה רובינסון: אנחנו מרגישים שמתן זכויות לפלטים ומבקשי מקלט, שזה כולל אשרות עבודה וגישה למערכת הציבורית של בריאות ורווחה, זה גם יותר זול למדינת ישראל וגם יעזור עם פיזור טבעי של האוכלוסייה ברחבי הארץ, כי הנטל לא אמור להיות על דרום ת"א.

מגישה: מהמפגש יצאה קריאה לפעילים: לסייע בארגון חוגי בית להגברת מודעות בקרב הציבור הישראלי לעולמם ולמצוקתם של מבקשי המקלט, להצטרף לביקור במתקן הכליאה "חולות", לעזור במילוי טפסי בקשות המקלט, או להצטרף למשמרות המחאה בהיכל נוקיה, משם נשלחים מבקשי המקלט ל"חולות". פרטים בדף הפיסבוק: "צעדת החופש".

סוף תמלול הכתבה: אצלנו בחצר

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס