תמלול הכתבה: לחיות בעיר מעורבת

מגישה: בעוד הממשלה יוצרת קונפליקטים בירושלים, מציעה החברה האזרחית מודלים לחיים משותפים בערים המעורבות: תל אביב-יפו, חיפה, באר שבע, רמלה, לוד, עכו, נצרת וגם ירושלים. בשבוע שעבר התקיים הכנס - "לחיות בעיר מעורבת" בו נשאו דברים כ-50 אנשי ונשות משפט, אקדמיה וחברה - יהודים וערבים. הנה טעימה מאירוע הפתיחה.
דליה דורנר: חוקה אין לנו, אבל הנורמה הבסיסית במדינת ישראל זה מגילת העצמאות שלנו. ואם תשאלו אותי, החזון שלי הוא שנגשים את מגילת העצמאות שהיא במידה רבה הבטחה "מדינת ישראל תקיים".
והמגילה מכריזה כי מדינת ישראל א', תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה, אנחנו לא קיימנו זאת. אנחנו חייבים עוד לקיים זאת.
אסמהאן מסרי-חרזאללה: אין בית ספר ממלכתי שיכול לתת מענה לאוכלוסייה הזו, ואין בגרות ישראלית. מלבד הדו-לשוני. עכשיו אני לא יודעת כמה אתם יודעים שתנאי הקבלה הם מאוד קשים, כי הם רוצים את האיזון בין היהודים לערבים, פתאום יש יותר מידי ערבים ומעט מאוד יהודים. וכדי להתקבל צריך להפעיל את כל הפרוטקציות שיש בעולם בתקופה האחרונה וזה לא תמיד עובד.

מגישה: בין הנושאים שנדונו בכנס היו: תרבות פוליטית וייצוגיות, אתגרים של בני הנוער, נגישות לשירותים עירוניים ודרכים לפתרון קונפליקטים. תקציר של הכנס שנמשך שלושה ימים יועלה בימים הקרובים לאתר הטלוויזיה החברתית.

סוף תמלול הכתבה: לחיות בעיר מעורבת

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס