תמלול הכתבה: תיקון עולם – הטרוריסט היהודי ג'ק טייטל

ריצ'רד סילברסטין: ג'ק טייטל, יקיר יהדות אמריקה, נשפט לשני מאסרי עולם בבית המשפט הישראלי בעקבות מעשי הטרור שביצע נגד פלסטינים, מסיונרים נוצרים, הומוסקסואלים, שמאלנים ישראלים ואפילו משטרת ישראל.זוהי המערכה האחרונה בדרמה שהחלה לפני כמעט שני עשורים, כאשר עלה לארץ מביתו שבפלורידה. הוא גדל שם כבנו של רופא שיניים צבאי. בשנים שבילה בבסיסים צבאיים הוא פיתח חיבה לרובים, וזו תשרת אותו היטב בקריירה העתידית שלו כטרוריסט.כשהגיע לישראל, התיישב בהתנחלויות והפך חסיד נאמן ואלים ביותר של תנועת כהנא. הילולת הטרור שלו החלה ב-1997 ונמשכה עשור. במשך השנים, הוא הואשם והורשע, או שהיה חשוד ב: רצח שני שוטרים ישראליים בעמק יזרעאל, פציעת בנו של מסיונר נוצרי בעזרת פצצה, הטבח במרכז הגאה בתל אביב (בו נרצחו שני נערים), פציעת פרופסור זאב שטרנהל מהאונ' העברית באמצעות פצצה, ורצח שני פלסטינים. על מעשיו נשפט לשני מאסרי עולם, וירצה בכלא מינימום של 30 שנות מאסר, אלא אם נשיא ישראל יחון אותו – כפי שקרה רבות בעבר. הוא אף יחויב לשלם לקורבנותיו פיצויים בסך 250 אלף דולר. עם כל כך הרבה קרבנות ועונש כה קטן, נראה שישנה הנחה מיוחדת על חיי הקרבנות הפלסטינים. המערכה האחרונה, שארכה שנים, היא עדות לדרך הארוכה והמפותלת של הצדק הישראלי, אשר לעתים קרובות נשלל כאשר מדובר במעשי אלימות של יהודים נגד פלסטינים. ניתן להגיד, ואני בטוח באומרי זאת – שאם טייטל היה חכם מספיק כדי להגביל את דחפיו הרצחניים לפלסטינים בלבד, הוא היה עשוי עדיין להיות חופשי. אבל שנאותיו של טייטל רחבות וגורפות.

בכך הוא דומה לגזען הלבן האמריקאי,יותר מלבריונים מתנחלים מסורתיים המגבילים את מעשיהם האלימות הגלויים שלהם לפלסטינים. טייטל שנא מיסיונרים והומוסקסואלים

כמעט כפי ששנא פלסטינים.
שלא כמו עמיתיו המתנחלים, הייתה בו מוכנות לא רק לשנוא ישראלים שמאלנים, אלא אף לנסות להרוג אותם.
טייטל אף השתמש במשפט שלו כהזדמנות נוספת
להטיף לשנאה ולאלימות. בימים האחרונים, הצהיר שאלוהים עצמו מרוצה ממעשיו. לתשומת הלב – בתמונה הזו, טייטל נראה לובש טלית - ניכוס בגדי קודש יהודיים על מנת להכתיר עצמו כלוחם יהודי. במהלך שנים רבות של הליכים משפטיים, ההגנה שלו ניסתה טריק שלעתים קרובות שימש בהצלחה טרוריסטים יהודיים. עורכי הדין שלו טענו לחוסר שפיותו כדי להבהיר שאינו אחראי למעשיו. זה היה מוביל לא לכלא, אלא למחלקה פסיכיאטרית, שם יהיו תנאי הכליאה מקלים יותר. הפעם הטיעון לא עבד. טייטל חלק על זכות בית המשפט לשפוט אותו, וכינה אותו 'בית זונות'. יש הרבה דברים מרושעים בג'ק טייטל ובתנועת המתנחלים הקנאית שתומכת בו, אך הנורא מכל הוא המאמץ שלהם, הדומה לזה של מוסלמים קיצונים, להפוך את הסכסוך הישראלי-פלסטיני למלחמת דת.כפי שכבר נאמר כאן לעתים קרובות, זוהי התפתחות לה מייחלים באדיקות אלו הצמאים לקרב דמים סופי, בו הצד שלהם ינצח. הפיכת הסכסוך למסע צלב או ג'יהאד, הופכת אותו לבלתי פתיר. זה הורס את היכולת לגשת לבעיות באופן רציונלי ולפתור אותן.
כאשר שתי דתות נלחמות, אלוהים עצמו מוזמן בשם הלוחמים. ברגע שפונים לנשגב, הסכסוך יוצא משליטתם של בני אדם, והקרב הוא למוות.
זו הסיבה לכך שהסכסוך הישראלי פלסטיני חייב להיות פוליטי. הוא חייב להיות, ועודנו, מאבק לקרקע, זכויות וכוח. זהו קרב אותו שני עמים בעלי רצון טוב, ומנהיגים עם חזון וראיית הנולד, יכולים ליישב. אנחנו עדיין לא שם, אבל בנקודה מסוימת בעתיד אנחנו חייבים להגיע לשם. זה לא יכול להפוך לקרב בין אלוהים לאללה, או בין יהדות ואיסלאם. אם זה יקרה, כולנו אבודים.רעה נוספת שהעניקו ג'ק טייטל ודומיו לישראל היא השנאה האלימה כלפי ערבים, כהי עור והומוסקסואלים, שיהודים אמריקאים רבים מביאים עמם כאשר הם עושים עלייה. יש זן מסוים של יהודים אמריקאים הנמשכים לישראל מסיבות שונות מאלו שמשכו דורות קודמים.יהודים מתנחלים אלו אינם נמשכים לישראל על ידי החזון של צדק חברתי ואמרות של נביאים תנ"כיים. הם נמשכים על ידי החזון הגזעני של מאיר כהנא, המגדיר את ישראל כמדינה שהוקמה על ידי ועבור יהודים. עולים יהודים אמריקאים אלו אינם רואים את ישראל כדמוקרטיה, אלא כמדינה שיש לשלול מכלל הציבור, מן הזרים, הלא טהורים, שאינם יהודים. אם אנחנו, היהודים אמריקאים, נתנו 'מתנה' כלשהי לישראל,
אני חושש שהיא זו: החסידים האלימים ביותר, מלאי השנאה ביותר
של יהדות ההתנחלויות.
על זה, כיהודי אמריקאי, אני עצוב עמוקות ואני מאוד מתנצל בפני כל ישראלי שצופה בזה. שלא כמו אמה לזרוס, שבשירה "הקולוסוס" העלמה חירות דחקה באירופה לשלוח לאמריקה "את העייפים, העניים, ההמונים המצטופפים, הכמהים לנשום בחופשיות". אמריקה שלחה לישראל את הרוצחים, השונאים, את כמיהתו של הנוער הזועם לירות לעבר ערבי.

סוף תמלול הכתבה: תיקון עולם – הטרוריסט היהודי ג'ק טייטל

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס