תמלול הכתבה: פליטים הם לא פושעים

מגישה: ולנושא אחר. מעל 2,000 מבקשי מקלט - רובם אזרחי אריתריאה וסודן וביניהם כמה עשרות ילדים - כלואים עתה במתקני כליאה בישראל. ביום חמישי האחרון התכנסו פעילים של הארגונים א.ס.ף ואמנסטי כדי להכריז על פתיחתו של קמפיין "משחררים את הפליטים".  מטרת הקמפיין היא ביטול התיקון לחוק ההסתננות, תיקון המאפשר לכלוא ללא העמדה לדין למשך 3 שנים ויותר, את מי שנכנס לישראל ללא היתר.

שרה רובינסון: האם היית רוצה לחיות כל החיים בכלא?
או אולי להישלח בחזרה לסודאן? אנחנו לא מדברים אפילו על רצח העם שמתבצע בדרפור. במה אתה בוחר?
התכנסנו כאן, פליטים ישראלים ובינלאומיים כדי לתלות פוסטרים על כל העיר. פוסטרים שמספרים את הסיפורים של האסירים שזה בעצם קמפיין שמתחיל עכשיו.
לשלוח מכתבי סולידריות לאנשים שנמצאים כעת בכלא, אז אנחנו ממש נשמח לכל אדם שמוכן להצטרף. אנחנו הולכים לקיים אירועי כתיבת מכתבים. זה הדבר האמתי. תל אביב, יפו, ערד, אשדוד, לוס אנג'לס, לונדון, דבלין, מלבורן, ניו יורק, ועוד רבים. אנחנו חייבים להשיג אנשים. השתמשו בקשרים שלכם מסביב לעולם ובישראל, לכתיבת מכתבים, ולמעשה לעורר מודעות, להגיע לתקשורת, להיעזר באנשים בעלי השפעה ולשחרר את האנשים הללו.

מגישה: בשבוע שעבר הוציא בג"ץ צו על תנאי הדורש מהמדינה לנמק את שיקוליה בניסוח התיקון לחוק. אלו מכם שרוצים לקחת חלק בפעילויות נגד כליאת מבקשי המקלט מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק "פליטים הם לא פושעים", ולהתעדכן בהמשך פעילות הקמפיין.

סוף תמלול הכתבה: פליטים הם לא פושעים

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס