תמלול הכתבה: משמרת מחאה – די לחוקי הדיכוי!

עוברת אורח: אני לא אלך, אני אעמוד פה, אתה לא תגיד לי מה לעשות בבית שלי, זה הבית שלי

אורי בר שלום אגמון: באנו להפגין כאן היום מול ממשלה שמנסה למצוא שעיר לעזאזל, להאשים את הציבור הפלסטיני הערבי בשריפות בזמן שהיא בעצמה היא זו שאחראית למחדל, היא זו שאחראית לזה שחסרים אלפי כבאים בישראל, שהיא לא למדה את הלקחים מהשריפה הגדולה בכרמל, שהיא לא העבירה את כל התקציבים שהיו אמורים להגיע לשירות הכבאות, היא לא ניצלה אותם בכלל.

טאהא יוסף: הימין פה בישראל פשוט מתעסק בדברים כאלו יותר מדי, אין לו מה לעשות באמת חוץ מלהסית נגד החברה הערבית ולהוציא לאור חוקים פשיסטיים, זו העבודה שלהם את האמת, זו הימין הישראלי, זו העבודה שלו.

סהר יהלום: הממשלה לא עשתה את חוק המואזין מתוך התחשבות בתושבים שמפריע להם הרעש. יש כבר חוק קיים במדינת ישראל לפגעי רעש. כשאתה מסתכל על החוק הזה אתה צריך להסתכל על הסיטואציה הפוליטית שבה הוא נוצר ועל מי עושה אותו. ומי שעושה אותו זה הממשלה שעושה את זה כחלק ממהלך כללי של דה-לגיטימציה של הציבור הערבי, של תקיפה פוליטית שלו, של ניסיון לדכא אותו. אני רוצה להיאבק בפשיזם איפה שהוא נמצא להיאבק בהסתה נגד הציבור הערבי איפה שהיא נמצאת, ולהיאבק בהעמקת הכיבוש איפה שהיא נמצאת. אנחנו לא יכולים לסמוך על הקהילה הבינלאומית שתעשה את הדברים האלו, כבר חמישים שנה יש כיבוש, לפני זה היה משטר צבאי ולא עשו כלום, ארצות הברית תומכת בכיבוש, ארצות הברית מביאה עשרות מיליארדים של דולרים לממשלת ישראל כדי לתחזק את הכיבוש והיא מרוויחה מהכיבוש, אנחנו לא יכולים להגיד המצב יהיה יותר גרוע ואז יהיה יותר טוב, המציאות לא עובדת ככה, המציאות עובדת בזה שאם יש לך ניסיון להסדיר התנחלויות אם יש לך ניסיון להסדיר גזל של אדמות אתה חייב להאבק בו אתה חייב להראות שזה לא לגיטימי.

סוף תמלול הכתבה: משמרת מחאה – די לחוקי הדיכוי!

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס