תמלול הכתבה: תאופיק חג' מוחמד – קולות מהבקעה

תאופיק חג' מוחמד: אני נולדתי בכפר הזה. הרגעים היפים ביותר בחיי היו בילדותי, כשהייתי שוחה במאגר המים של הכפר. אבל היום לא נותרו בכלל מקורות מים. התייבשות המים נבעה מהכיבוש, מהסיבה שישראל חפרה כאן בארות מים בעומק רב, מה שהוביל לייבוש המעיינות מחד, ולייבוש בארות המים שלנו מאידך. חברת מקורות לא מעניקה לנו שום פיצוי על הבארות שייבשה. אנחנו מבקשים, שמתוך העשרה מיליון קו"ב מים, שמקורות שואבת מהכפר שלנו, לקבל אחוז אחד.

אני תאופיק חג' מוחמד, ראש מועצת הכפר פרוש בית דג'ן, ומנהל בית הספר שבכפר.

לפני 1967 גרו בכפר 7,000 תושבים, והיום מספר התושבים לא עולה על 1,200. 1,200 התושבים הללו, הם רק נשים, ילדים וזקנים, ואילו הצעירים כמעט ועזבו את האיזור הזה לחלוטין. הסיבה היא שהצעירים זקוקים לתשתיות ולהיתרים לבניית בית, כי הם צריכים לחיות חיים ולהקים משפחה. כאילו לא מספיקה להם (למדינת ישראל), השליטה על המים והאדמות שלנו, הם רוצים גם לגרש את הילדים והצעירים, להותיר אותם בלי מקום בטוח, איפה המצפון של האנשים האלו?

בעתיד יהיה כאן שלום ובטחון לשני הצדדים, זה המסר שאני מבקש לשלוח מכאן, מבקעת הירדן, אני אומר: די לגירוש תושבי הבקעה, די להרג הילדים. להרוג ילד זה לא רק לקחת אקדח ולירות בו, כאשר אני שולל מהילד את הכל, בלי מקלט בטוח, בית לגור בו, מרפאה בכפר ורחובות סלולים, זה לא להרוג אותו?

סוף תמלול הכתבה: תאופיק חג' מוחמד – קולות מהבקעה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס