תמלול הכתבה: יעשה שלום

ח"כ מאיר שטרית: אני קורא לרה"מ להזמין את אבו מאזן לפגישה אישית, כיצד נתפלא על כך שכל המשא ומתן שנמשך חודשים ארוכים, לא הייתה אפילו פגישה אחת בין רה"מ לבין אבו מאזן. אי אפשר לעשות שלום במזרח התיכון בלי לדבר עם מי שמופיע כנגדך, לצור אמון אתו.

קריינות: זו הולכת להיות הפגרה הכי עסוקה שהכנסת ידעה. בשני התקיימה מליאה מיוחדת שזימנה האופוזיציה בעקבות כישלונות שיחות המשא ומתן. אומנם, כרגע נשמעים קולות פייסנים מחדרי המשא ומתן, אך הכיוון הוא ברור.

ח"כ דב חנין: בשנה האחרונה לא היה פה משא ומתן לשלום ולא היה פה תהליך לשלום, היה פה תהליך מאוד כוחני של המשך של מציאות של כיבוש, המשך השקעות בהתנחלויות, המשך קביעה של עובדות חד צדדיות כדי למנוע הקמה של מדינה פלסטינית בצד מדינת ישראל. כשנתקלים בבלוף הדבר היחיד שצריך להגיד- "זה בלוף"!

כתב: אולי הקונספציה שהייתה עד היום של שלום, שתי מדינות לשני עמים, כל הקונספציה לא עומדת במבחן הזמן, ואולי בכלל, מרוב שהתהליך קפא על שמריו, היום נכון אפילו לדבר עם החמאס ולא הרשות?

ח"כ איתן כבל: אם החמאס יהיה מוכן לשבת למשא ומתן, אין שום סיבה בעולם שגם אתו לא נשב.

הצורך לנהל משא ומתן הוא צורך שמתקיים תמיד, שלום פורץ, משא ומתן טוב קורה לפתע, אנחנו לא עושים או מנסים לנהל דו שיח עם השכנים שלנו על העלאת אחוז החסימה או גובה מחיר הלחם, יש אויב קשה מולנו, וזה לא יכול להעלם ביום אחד, לכן אני לא מאלה שמרימים ידיים, אין לנו את הפריבילגיה להרים ידיים.

ח"כ דב חנין: אנחנו משך שנים רבות דיברנו על שתי מדינות לשני עמים, אני עדיין חושב שזה הפתרון הנכון, יכול להיות שאפשר גם לחשוב על קונפדרציה כזאת או אחרת בין שתי המדינות האלה, יכול להיות שאפשר לחשוב על גבולות פתוחים, יכול להיות שאפשר לחשוב על המעמד של אזרחים שנמצאים בתוך שתי המדינות האלה.

קריינות: דיון החירום של האופוזיציה לא הצליח להחזיר את שיירת הח"כים שניצלו את הפגרה ויצאו לחופשה בחו"ל, אבל חשיבות אמיצה נרשמת לעצם העיון בכוונות השלום הלאומית של ישראל, גם אם בקואליציה רואים בשיחות חובה שיש להשתמט ממנה.

סוף תמלול הכתבה: יעשה שלום
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס